عبدالمتین

بنده‌ی خدای خردمند و با وقار

جنسیت اسم عبدالمتین

پسر

عبدالمتین به انگلیسی

abdolmatin

تعداد عبدالمتین ها در ایران

2,364

تلفظ عبدالمتین به فارسی

عبدالمتین

ریشه اسم عبدالمتین

عربی

تلفظ عبدالمتین به انگلیسی

/abdolmatin/

رنگ اسم عبدالمتین

سبز

ابجد اسم عبدالمتین

607

ابجد وسیط اسم عبدالمتین

43

ابجد صغیر اسم عبدالمتین

31

درباره نام عبدالمتین

عبدالمتین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالمتین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالمتین که در انگلیسی به صورت abdolmatin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,364 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالمتین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم عبدالمتین و معنی اسم عبدالمتین

ریشه اسم عبدالمتین

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالمتین عربی می باشد و تلفظ عبدالمتین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالمتین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolmatin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالمتین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالمتین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالمتین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده‌ی خدای خردمند و با وقار، بنده ی خدای دارای متانت (متین از نام های خداوند).

معنی اسم عبدالمتین در ثبت احوال

بنده‌ي خداي خردمند و با وقار، بنده ی خدای دارای متانت.
(متین از نام های خداوند).

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالمتین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالمتین عدد " 607 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالمتین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالمتین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالمتین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالمتین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شير، دلاور

بسيار سپاسگزار

ترکیب دو اسم فاطمه و ثمین (رانده شده از آتش و گرانبها)

هراس، بیم، فرصت و زمان پرداختن به كاری، فراغت و آسایش، توجه و التفات

چادر و جامه درشت بافت، نوعی گوزن

بزرگ نام و دارنده ی نامِ شاهانه، (به مجاز) نيكنام

همچون آتش سرزنده و روشن

بانوی درخشان و زیباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید