عبدالله

بنده خدا

جنسیت اسم عبدالله

پسر

عبدالله به انگلیسی

abdollah

تعداد عبدالله ها در ایران

993,615

تلفظ عبدالله به فارسی

عبدالله

ریشه اسم عبدالله

عربی

تلفظ عبدالله به انگلیسی

/abdollāh/

رنگ اسم عبدالله

قرمز

ابجد اسم عبدالله

142

ابجد وسیط اسم عبدالله

34

ابجد صغیر اسم عبدالله

25

درباره نام عبدالله

عبدالله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالله که در انگلیسی به صورت abdollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 993,615 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالله

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم عبدالله و معنی اسم عبدالله

ریشه اسم عبدالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالله عربی می باشد و تلفظ عبدالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عبدالله در فرهنگ فارسی :
بنده خدا، جمع: عباد الله. انسان کامل. (اسم) نامی است از نام‌های مردان .

معنی اسم عبدالله در فرهنگ معین :
بنده خدا. جمع: عبادالله، نامی است از نام‌های مردان.

معنی اسم عبدالله در ثبت احوال

۱- بنده‌ي خدا؛ ۲- (در تصوف) به معني انسان كامل است؛ ۳- (اَعلام) ۱) عبدالله ابن عبدالمطلب: [حدود ۵۵۴-۵۷۹ میلادی] پدر حضرت محمّد(ص) پیامبر اسلام، که اندکی پیش از تولد وی بر اثر بیماری در مدینه وفات یافت؛ ۲) عبدالله ابن جحش: [قرن اول هجری] صحابی و پسر عمه‌ي پیا مبر اسلام(ص) و از مهاجران به حبشه، در جنگ احد کشته شد؛ ۳) عبدالله ابن عمر: [۱۰ پیش از هجرت – ۷۳ قمری] صحابی پیامبر اسلام(ص) و پسر عمر خلیفه.
که در همه‌ي جنگهای پیامبر و بسیاری فتوحات اسلام شرکت داشت؛ ۴) عبدالله ابن طاهر: سومین امیر [۲۱۳-۲۳۰ قمری] سلسله‌ي طارهیا ن در خراسان، از حامیان ادبیات و هنر؛ ۵) عبدالله تیموری: شاه [۸۵۴-۸۵۵ قمری] سلسله‌ي تیموری که پس از کشته شدن عبداللطیف در ماوراءالنهر بر تخت نشست و در جنگ با ابوسعید گورکانی کشته شد؛ ۶) عبدالله ازبک: امیر [۹۹۱-۱۰۰۶ قمری] سلسله‌ي شیبانیان در ماوراءالنهر و ترکستان که بر بخارا، بلخ، سمرقند، تاشکند، فرغانه، بدخشان، خوارزم و خراسان دست یافت و دولت نیرومندی تأسیس کرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالله عدد " 142 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عبدالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند آب، زلال، (در کردی) عشق

پارسا و پرهیزگار

دارای نشان زیبایی، زیبا

گیسوی بافته شده

غلام، بنده

پیروز، برنده، غالب، فاتح

ترکیب دو اسم نوید و رضا (مژده و خشنود)

ترکیب دو اسم محمد و تیام (ستوده و عزیز)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران