عبدالعلی

بنده امام علی(ع)، (به مجاز) دوستدار و ارادتمند امام علی(ع)

جنسیت اسم عبدالعلی

پسر

عبدالعلی به انگلیسی

abdolali

تعداد عبدالعلی ها در ایران

126,840

تلفظ عبدالعلی به فارسی

عبدُالعَلی

ریشه اسم عبدالعلی

عربی

تلفظ عبدالعلی به انگلیسی

/abdolali/

رنگ اسم عبدالعلی

زرد

ابجد اسم عبدالعلی

217

ابجد وسیط اسم عبدالعلی

49

ابجد صغیر اسم عبدالعلی

28

درباره نام عبدالعلی

عبدالعلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالعلی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالعلی که در انگلیسی به صورت abdolali نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 126,840 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالعلی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم عبدالعلی و معنی اسم عبدالعلی

ریشه اسم عبدالعلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالعلی عربی می باشد و تلفظ عبدالعلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدُالعَلی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolali/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالعلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالعلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالعلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

علی: بلند قدر، شریف، بزرگوار ، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار

معنی اسم عبدالعلی در ثبت احوال

(عربي) ۱- بنده‌ي علی؛ ۲- (به مجاز) دوستدار و ارادتمندِ امام علی(ع).
[این نام به لحاظ تولا و دوستی با امام علی(ع) انتخاب می‌شود].

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالعلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالعلی عدد " 217 " و ابجد وسیط " 49 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالعلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عبدالعلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالعلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالعلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ید و الله (دست و خدا)

کسی که پسندیده و مورد قبول ماه باشد، (مجاز) زیباروی چون ماه

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

دارای مجد و بزرگی، بزرگوار، بخشنده

بانو، زن

ترکیب دو اسم محمد و هاشم (ستوده و خرد کننده)

جاودان، پاینده، همیشگی

الیاس، مجازا زیباروی و بلند مرتبه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران