عبدالعظیم

بنده خدای بزرگ

جنسیت اسم عبدالعظیم

پسر

عبدالعظیم به انگلیسی

abdolazim

تعداد عبدالعظیم ها در ایران

29,415

تلفظ عبدالعظیم به فارسی

عبدالعظيم

ریشه اسم عبدالعظیم

عربی

تلفظ عبدالعظیم به انگلیسی

/abdolazim/

رنگ اسم عبدالعظیم

طلایی

ابجد اسم عبدالعظیم

1127

ابجد وسیط اسم عبدالعظیم

47

ابجد صغیر اسم عبدالعظیم

29

درباره نام عبدالعظیم

عبدالعظیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالعظیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالعظیم که در انگلیسی به صورت abdolazim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 29,415 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالعظیم

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم عبدالعظیم و معنی اسم عبدالعظیم

ریشه اسم عبدالعظیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالعظیم عربی می باشد و تلفظ عبدالعظیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالعظيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolazim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالعظیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالعظیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالعظیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده پروردگار بزرگ، نام یکی از بزرگان و نوادگان امام حسن (ع) در قرن دوم که آرامگاه وی در شهر ری است.

معنی اسم عبدالعظیم در ثبت احوال

1- بنده‌ي خداي بزرگ؛ 2- (اَعلام) عبدالله ابن علي ابن حسين ابن زيد ابن حسن ابن علي ابن ابي‌طالب از بزرگان آل علي معاصر امام محمّد تقي(ع) [قرن 2 هجری] معروف به حضرت عبدالعظيم يا شاه عبدالعظيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالعظیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالعظیم عدد " 1127 " و ابجد وسیط " 47 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالعظیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالعظیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالعظیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالعظیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگهبان زندگی، بانی زندگی

جریان هوای بسیار شدید، (به مجاز) غوغا، هياهو

هدیه، تحفه، سوغات، رهاورد

دخت، فرزندِ دختر

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

مظهر قدرت و پیروزی در ادبیات فارسی،نام عقل فلک هشتم در ایران باستان

هانی، مسرور و شاد

شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید