عبدالعزیز

بنده پروردگار گرامی و باعزت

جنسیت اسم عبدالعزیز

پسر

عبدالعزیز به انگلیسی

abdolaziz

تعداد عبدالعزیز ها در ایران

47,022

تلفظ عبدالعزیز به فارسی

عَبدُالعَزيز

ریشه اسم عبدالعزیز

عربی

تلفظ عبدالعزیز به انگلیسی

/abdolaziz/

رنگ اسم عبدالعزیز

بنفش

ابجد اسم عبدالعزیز

201

ابجد وسیط اسم عبدالعزیز

57

ابجد صغیر اسم عبدالعزیز

39

درباره نام عبدالعزیز

عبدالعزیز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالعزیز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالعزیز که در انگلیسی به صورت abdolaziz نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 47,022 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالعزیز

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عبدالعزیز و معنی اسم عبدالعزیز

ریشه اسم عبدالعزیز

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالعزیز عربی می باشد و تلفظ عبدالعزیز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَبدُالعَزيز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolaziz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالعزیز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالعزیز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالعزیز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده ی گرامی (خدای )، بنده ی عزیز که صفتی است از صفات باری تعالی و نامی است از نام های خداوند تعالی، بنده پروردگار گرامی و با عزت

معنی اسم عبدالعزیز در ثبت احوال

۱- بنده‌ي خداي گرامي؛ [عزيز از صفات و نام‌هاي خداوند تعالی؛ ۲- (اَعلام) ۱) سلطان عثمانی: [۱۲۷۷-۱۲۸۲ قمری]، که در زمان او شورش و استقلال خواهی در بسیاری از سرزمینهای تابع گسترش یافت.
سرانجام صدر اعظم مدحت پاشا، او را وادار به استعفا کرد؛ ۲) عبدالعزیز: سلطان م راکش [۱۳۱۱-۱۳۲۵ قمری] که بر اثر شورش مردم ناچار به استعفا شد؛ ۳) عبدالعزیز ابن محمّد (= ابن مسعود): بنیانگذار دولت عربستان سعودی [۱۳۴۰ هجری] و نخستین شاه آن [۱۳۵۲-۱۳۷۳ قمری]؛ ۴) عبدالعزیز ابن منصور مشهور و متخلّص به عسجدی: [زنده در ۴۳۲ هجری]، شاعر ایرانی دربار سلطان محمود غزنوی و فرزندانش.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالعزیز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالعزیز عدد " 201 " و ابجد وسیط " 57 " ، ابجد صغیر " 39 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالعزیز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالعزیز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالعزیز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالعزیز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از نسل آریایی

باایمان، بردبار، با وقار، استوار

ترکیب دو اسم محمد و معین (ستوده و كمك كننده)

محکم، استوار

دارنده ی دانش و آگاهی

نام سه ستاره به شکل مثلث

منتخب، برگزیده، آن‌كه گل می‌چيند

ترکیب دو اسم حفیظ و الله (نگهبان و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید