عبدالصمد

بنده پروردگار بی نیاز

جنسیت اسم عبدالصمد

پسر

عبدالصمد به انگلیسی

abdolsamad

تعداد عبدالصمد ها در ایران

40,665

تلفظ عبدالصمد به فارسی

عبدالصمد

ریشه اسم عبدالصمد

عربی

تلفظ عبدالصمد به انگلیسی

/abdolsamad/

رنگ اسم عبدالصمد

قرمز

ابجد اسم عبدالصمد

241

ابجد وسیط اسم عبدالصمد

37

ابجد صغیر اسم عبدالصمد

25

درباره نام عبدالصمد

عبدالصمد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالصمد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالصمد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 40,665 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالصمد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم عبدالصمد و معنی اسم عبدالصمد

ریشه اسم عبدالصمد

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالصمد عربی می باشد و تلفظ عبدالصمد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالصمد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolsamad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالصمد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالصمد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالصمد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم عبدالصمد در فرهنگ فارسی :
عبدالصمد همدانی از فقهائ و لغویان و حکما و متکلمان و از شاگردان بهبهانی و صاحب ریاض المسائل بود از تالیفات او است : کتابی بزرگ در لغت که ناقص مانده وی بسال ۱۲۱۶ بکربلا درگذشت.

اسم عبدالصمد در دانشنامه عمومی :
عبدالصمد، روستایی از توابع بخش کهن آباد شهرستان آرادان در استان سمنان ایران است.
این روستا در دهستان کهن آباد قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده است.

معنی اسم عبدالصمد در ثبت احوال

1- بنده‌ي خداي بی نیاز؛ 2- (اَعلام) 1) عبدالصمد بن ابراهیم، ابواحمد فارسی حصری [762-765 میلادی] محدث .
مقری، معروف به قاری الحدیث اهل تبریز.
وی در مکه دانش آموخت و در بغداد سکونت گزید و در همین شهر درگذشت.
آثار او: اس باب العجائب، مختصر حِرز الاَمانی، ازشاطبی، الاکسیر فی التَّفسیر، اربعون حدیثاً، مختصر تفسیر الرّسعَنی؛ 2) عبدالصمد شیرازی [92-1000] ملقب به شیرین قلم، نقاش ایرانی و از پدید آورندگان مکتب هندو ایرانی،پس از یادگیری نقاشی در شیراز به جمع هنرمندان تبریز ملحق شد و ر ابطه ی نزدیکی با میر سیدعلی برقرار کرد و به درخواست همایون شاه با جمعی از هنرمندان به هند مهاجرت کرد.
در آنجا با همکاری میر سیدعلی و هنرمندان هندی کارگاه هنری همایون شاه را در دهلی دایر کرد و شاگردانی را تربیت کرد.
در تصویرگری کتاب بزرگ حمزه نامه که شامل 1400 تصویر روی پارچه است شرکت داشت، از آثار اوست: مرد عمامه به سر سوار بر اسب، مجنون در میان وحوش، و دستگیری ابوالمعالی؛ 3) عبدالصمد بن عبدالله علوی، شمس الدین [زنده 976 قمری] متکلم از آثار او: الجوهرةالخالصة عن الشّوائب فِی العقائد المتقدّمة علی جمیع المذاهب؛ 4) عبد الصمد بن فقیه [زنده 1175] ادیب و صوفی مؤلف کتاب اَنیس المتَّقین در تصوف؛ 5) عبدالصمد قرطبی [433-495 قمری] محدث و فقیه و قاضی مالک اندلسی از آثار او: مختصر فی الشروط والاحکام؛ 6) عبدالصمد مصری [1028 قمری] محدث، مؤلف الجواهرالسَّنِیَّة فی النسیة و الکرامات الاحمد یّة؛ 7) عبدالصمد همدانی [1216 میلادی] فقیه امامی، عابد و زاهد.
مجاور کربلای معلّی و مقتول در همان شهر در سال 1216 از آثار او: تجرالمعارف، به فارسی در لغت.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالصمد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالصمد عدد " 241 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالصمد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عبدالصمد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالصمد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالصمد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شير، دلاور

آتش‌گون، آذرگون، مانند آتش، (به مجاز) زیبا رو

مؤنث عاقل، دارای عقل و فهم زیاد

روشن کننده ی دنیا، فروزنده ی دنیا

سپاس و شكرگزاري

سالم، بی عیب، آرام و مطیع

خدمت کردن کعبه

معروف، نامدار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید