عبدالصاحب

بنده‌ی مالک

جنسیت اسم عبدالصاحب

پسر

عبدالصاحب به انگلیسی

abdolsaheb

تعداد عبدالصاحب ها در ایران

4,216

تلفظ عبدالصاحب به فارسی

عبدالصاحب

ریشه اسم عبدالصاحب

عربی

تلفظ عبدالصاحب به انگلیسی

/abdolsāheb/

رنگ اسم عبدالصاحب

نارنجی

ابجد اسم عبدالصاحب

208

ابجد وسیط اسم عبدالصاحب

40

ابجد صغیر اسم عبدالصاحب

28

درباره نام عبدالصاحب

عبدالصاحب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالصاحب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالصاحب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,216 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالصاحب

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم عبدالصاحب و معنی اسم عبدالصاحب

ریشه اسم عبدالصاحب

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالصاحب عربی می باشد و تلفظ عبدالصاحب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالصاحب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolsāheb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالصاحب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالصاحب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالصاحب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده‌ی صاحب، بنده‌ی دارنده و مالک

معنی اسم عبدالصاحب در ثبت احوال

(عربي) ۱- بنده‌ي صاحب، بنده ی دارنده و مالک؛ ۲- (اَعلام) ۱) عبدالصاحب دجیلی (= ابن عمران) [۱۳۳۱-۱۳۶۲ قمری] ادیب و مورخ عراقی، اهل نجف.
از آثار او: اَعلام العرب فی العلوم والفنون، شعراء العصور، شعراالعراق، الشّعربیَّة و شعرائها، که همه چاپ شده است؛ ۲) عبدالصا حب نجفی [۱۳۰۰-۱۳۵۳ قمری] فقیه امامی، اهل نجف، از آثار او: الجوهرة فی شرح التَّبصرة، شرح المَبسوط، کَنزالفرائد، نهایة الدّرایة، در اصول.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالصاحب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالصاحب عدد " 208 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالصاحب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالصاحب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالصاحب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالصاحب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

نام زیبارو‌ترین و خوش‌بیان‌ترین فرشته الهی، پاک، مسافر، نام همسر حضرت یعقوب و مادر حضرت یوسف (ع)

ترکیب دو اسم حسین و طاها (نیکو و نام پیامبر اسلام)

دختر سرخ و گلگون، (به مجاز) زیبارو، نام دختر خسروپرويز و ملکه ایران در دوران ساسانی

ترکیب دو اسم علی و سام (بلندقدر و شخصیت‌های شاهنامه)

داراي حشمت و شكوه

دارای درخشیدن و تلألؤ، روشن و تابان

نخل هندی، فوفل، شاهزاده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران