عبدالسمیع

بنده خداوند شنوا

جنسیت اسم عبدالسمیع

پسر

عبدالسمیع به انگلیسی

abdolsamie

تعداد عبدالسمیع ها در ایران

1,302

تلفظ عبدالسمیع به فارسی

عبدالسمیع

ریشه اسم عبدالسمیع

عربی

تلفظ عبدالسمیع به انگلیسی

/abdolsamie/

رنگ اسم عبدالسمیع

آبی

ابجد اسم عبدالسمیع

287

ابجد وسیط اسم عبدالسمیع

47

ابجد صغیر اسم عبدالسمیع

35

درباره نام عبدالسمیع

عبدالسمیع یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالسمیع پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالسمیع که در انگلیسی به صورت abdolsamie نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,302 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالسمیع

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عبدالسمیع و معنی اسم عبدالسمیع

ریشه اسم عبدالسمیع

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالسمیع عربی می باشد و تلفظ عبدالسمیع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالسمیع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolsamie/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالسمیع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالسمیع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالسمیع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده خداوند شنوا
عبدالسمیع اصفهانی، از علمای اصفهان در قرن دهم هجری

معنی اسم عبدالسمیع در ثبت احوال

بنده‌ي خداي شنوا.
(سمیع از نام های خداوند).

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالسمیع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالسمیع عدد " 287 " و ابجد وسیط " 47 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالسمیع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالسمیع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالسمیع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالسمیع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پدر، جد، سرپرست، ریش سفید

زیبا و گرانمایه مانند زر سرخ

ترکیب دو اسم محمد و ماکان (ستوده و شجاع)

گل سرخ، ناز و کرشمه

ترکیب دو اسم امیر و منصور (پادشاه و پيروز)

اساس، بنیاد، پایه

چرمی رنگین و خوش بو

به وجود آورنده دوستی و مهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید