عبدالرضا

ترکیب دو اسم عبد و رضا (بنده و خشنود)

جنسیت اسم عبدالرضا

پسر

عبدالرضا به انگلیسی

abdorreza

تعداد عبدالرضا ها در ایران

242,742

تلفظ عبدالرضا به فارسی

عَبدُالرضا

ریشه اسم عبدالرضا

عربی

تلفظ عبدالرضا به انگلیسی

/abdorrezā/

رنگ اسم عبدالرضا

زرد

ابجد اسم عبدالرضا

1108

ابجد وسیط اسم عبدالرضا

40

ابجد صغیر اسم عبدالرضا

28

درباره نام عبدالرضا

عبدالرضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالرضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالرضا که در انگلیسی به صورت abdorreza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 242,742 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالرضا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم عبدالرضا و معنی اسم عبدالرضا

ریشه اسم عبدالرضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالرضا عربی می باشد و تلفظ عبدالرضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَبدُالرضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdorrezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالرضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالرضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالرضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم عبد و رضا:
عبد: مرید و بنده، غلام.
رضا: خشنود شدن، خشنودی، صلاحدید، در عربی رضایت نیامده و از این رو اساتید قدما همه جا بجای رضایت که در تداول نثر امروز شایع است رضا استعمال می کرده اند.

مرید و دوستدار حضرت امام رضا (ع).

معنی اسم عبدالرضا در ثبت احوال

۱- بنده‌ي رضا؛ ۲- (به مجاز) دوستدار و ارادتمندِ امام رضا(ع)؛ [اين نام به لحاظ تولا و دوستي با امام رضا(ع) انتخاب مي‌شود].

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالرضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالرضا عدد " 1108 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالرضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عبدالرضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالرضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالرضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای نیای خوب، نیکوتبار، نیک نژاد

آخرین مرحله سلوک در نزد بودا، انسان کامل

فرشته جهان

آرشاویر، مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

عزيز و محبوب

رسیدن به چیزی و به دست آوردن آن

ترکیب دو اسم حمید و رضا (ستوده و خشنودی)

روشن و درخشان، زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران