عبدالرزاق

بنده پروردگار روزی دهنده

جنسیت اسم عبدالرزاق

پسر

عبدالرزاق به انگلیسی

abdolrazzagh

تعداد عبدالرزاق ها در ایران

24,615

تلفظ عبدالرزاق به فارسی

عَبدُالرَزاق

ریشه اسم عبدالرزاق

عربی

تلفظ عبدالرزاق به انگلیسی

/abdolrazzāq/

رنگ اسم عبدالرزاق

بنفش

ابجد اسم عبدالرزاق

415

ابجد وسیط اسم عبدالرزاق

43

ابجد صغیر اسم عبدالرزاق

28

درباره نام عبدالرزاق

عبدالرزاق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالرزاق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالرزاق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 24,615 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالرزاق

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عبدالرزاق و معنی اسم عبدالرزاق

ریشه اسم عبدالرزاق

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالرزاق عربی می باشد و تلفظ عبدالرزاق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَبدُالرَزاق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolrazzāq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالرزاق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالرزاق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالرزاق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده‌ی روزی دهنده (خدا)؛ (در اعلام) نام چندین تن از اشخاص علمی و ادبی در تاریخ. خوشنویس ایرانی. نستعلیق نویس دربار شاه عباس اول که علاوه بر کتابت، شاهنامه خوانی نیز می کرد.

معنی عبدالرزاق در فرهنگ فارسی:
عبدالرزاق (ابن احمد بن حسن میمندی)
همچنین نام دهی است از دهستان گرمادوز بخش کلیبر شهرستان اهر واقع در ۳۱ هزار گزی کلیبر و ۳۱ هزار گزی شوسه اهر - کلیبر ناحیه ایست کوهستانی آب و هوای آن معتدل است آب آن از رودخانه گوی آغاج و چشمه تامین میشود محصولات آن غلات است اهالی بزراعت و گله داری اشتغال دارند صنایع دستی آنها فرش گلیم بافی است.

معنی اسم عبدالرزاق در ثبت احوال

۱- بنده‌ي خدای روزي دهنده؛ ۲- (اَعلام) ۱) عبدالرزاق باشتینی: نخستین امیر سربداران [۷۳۷-۷۳۸ قمری] از مردم باشتین، که به دست برادرش مسعود سربداری کشته شد؛ ۲) عبدالرزاق دنبلی: متخلّص به مفتون [۱۱۷۶-۱۲۴۲ قمری] شاعر، ادیب و مورخ ایرانی از مردم خوی، مؤلف مآثر سلطا نی، در تاریخ قاجار و اثرهای متعدد دیگر؛ ۳) عبدالرزاق سمرقندی: [۸۱۶-۸۸۲ قمری] مورخ ایرانی، مؤلف تاریخ فارسی مطلع السعدین، در تاریخ تیموریان؛ ۴) عبدالرزاق کاشانی: [قرن ۸ هجری] عارف ایرانی و مؤلف کتابهایی در تصوف.
از آثار اوست: اصطلاحات صوفیه، شرح فصوص الحکم، شرح منازل‌السایرین و لطایف الاعلام.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالرزاق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالرزاق عدد " 415 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالرزاق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالرزاق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالرزاق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالرزاق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نفیس و با ارزش

گل آورنده، زیبا

تند، تیز، چالاک، دلیر، فر، شکوه

سعادتمند، نیک بخت، فرخنده، همایون

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

ترکیب دو اسم محمد و پدرام (ستوده و آراسته)

ترکیب دو اسم محمد و رافع (ستوده و فرازنده)

دختر کرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید