عبدالرحیم

بنده خداوند مهربان

جنسیت اسم عبدالرحیم

پسر

عبدالرحیم به انگلیسی

abdolrahim

تعداد عبدالرحیم ها در ایران

75,910

تلفظ عبدالرحیم به فارسی

عبدالرَحيم

ریشه اسم عبدالرحیم

عربی

تلفظ عبدالرحیم به انگلیسی

/abdolrahim/

رنگ اسم عبدالرحیم

زرد

ابجد اسم عبدالرحیم

365

ابجد وسیط اسم عبدالرحیم

53

ابجد صغیر اسم عبدالرحیم

32

درباره نام عبدالرحیم

عبدالرحیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالرحیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالرحیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 75,910 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالرحیم

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم عبدالرحیم و معنی اسم عبدالرحیم

ریشه اسم عبدالرحیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالرحیم عربی می باشد و تلفظ عبدالرحیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالرَحيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolrahim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالرحیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالرحیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالرحیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

عبد: بنده، غلام
رحیم: مهربان، بخشاینده ، از نام های پروردگار

عبدالرحیم در ویکی پدیا:
عبدالرحیم، روستایی از توابع بخش شرا شهرستان همدان در استان همدان ایران است.

معنی اسم عبدالرحیم در لغت نامه دهخدا:
عبدالرحیم دهی است از دهستان شراء پایین بخش وفس شهرستان اراک واقع در ۳۰هزار گزی جنوب باختر کمیجان و هشت هزار گزی راه عمومی. ناحیه ای است کوهستانی. سردسیر. ۱۱۶۵ تن سکنه دارد. آب آن از قنات و چشمه تأمین میشود. محصولاتش غلات و انگور است. اهالی به کشاورزی اشتغال دارند. راه مالرو دارد و در فصل خشکی از طریق کارخانه اتومبیل میتوان برد. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج ۲)

معنی اسم عبدالرحیم در ثبت احوال

(عربي) ۱- بنده‌ي خدای مهربان؛ ۲- (اَعلام) نام چند تن از شخصيت هاي ادبي و سياسي در تاريخ.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالرحیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالرحیم عدد " 365 " و ابجد وسیط " 53 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالرحیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالرحیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالرحیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالرحیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سنگ های قیمتی، (به مجاز) اصل و نسب

همدم، مصاحب، هم نشین، محبوب و مطلوب

درخشش، تلألؤ، روشنایی

کوهی که در همه‌ی ایام برف داشته باشد

ترکیب دو اسم ولی و الله (دوست و خدا)

افسانه، داستان، (به مجاز) مشهور

ماه درخشان و تابان، (به مجاز) زیبارو

نام پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید