عبدالرافع

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

جنسیت اسم عبدالرافع

پسر

عبدالرافع به انگلیسی

abdorrafee

تعداد عبدالرافع ها در ایران

792

تلفظ عبدالرافع به فارسی

عبدُالرافع

ریشه اسم عبدالرافع

عربی

تلفظ عبدالرافع به انگلیسی

/abdorrāfee/

رنگ اسم عبدالرافع

سبز

ابجد اسم عبدالرافع

458

ابجد وسیط اسم عبدالرافع

50

ابجد صغیر اسم عبدالرافع

35

درباره نام عبدالرافع

عبدالرافع یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالرافع پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالرافع که در انگلیسی به صورت abdorrafee نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 792 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالرافع

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم عبدالرافع و معنی اسم عبدالرافع

ریشه اسم عبدالرافع

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالرافع عربی می باشد و تلفظ عبدالرافع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدُالرافع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdorrāfee/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالرافع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالرافع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالرافع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

معنی اسم عبدالرافع در ثبت احوال

بنده‌ي خدای برپا دارنده و بلند کننده.
[رافع از نام‌ها و صفات خداوند است].

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالرافع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالرافع عدد " 458 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالرافع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالرافع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالرافع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالرافع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی، تابناکی

ترکیب دو اسم محمد و مهرشاد (ستوده و شادمان)

ترکیب دو اسم محمد و ولی (ستوده و دوست)

نام زیباترین زن آسیا در زمان کورش

شبان، چوپان

دارای نیروی راستی

ترکیب دو اسم امیر و عرفان (فرمانروا و معرفت)

سخن، گفتار، شرح و توضیح، زبان آوری، فصاحت و بلاغت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید