عبدالحلیم

بنده پروردگار که حلیم و بردبار است

جنسیت اسم عبدالحلیم

پسر

عبدالحلیم به انگلیسی

abdolhamim

تعداد عبدالحلیم ها در ایران

3,976

تلفظ عبدالحلیم به فارسی

عبدالحليم

ریشه اسم عبدالحلیم

عربی

تلفظ عبدالحلیم به انگلیسی

/abdolha.-m/

رنگ اسم عبدالحلیم

نیلی

ابجد اسم عبدالحلیم

195

ابجد وسیط اسم عبدالحلیم

51

ابجد صغیر اسم عبدالحلیم

33

درباره نام عبدالحلیم

عبدالحلیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالحلیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالحلیم که در انگلیسی به صورت abdolhamim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,976 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالحلیم

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم عبدالحلیم و معنی اسم عبدالحلیم

ریشه اسم عبدالحلیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالحلیم عربی می باشد و تلفظ عبدالحلیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالحليم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolha.-m/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالحلیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالحلیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالحلیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده ی خدای بردبار، بنده پروردگار که حلیم و بردبار است.

معنی اسم عبدالحلیم در ثبت احوال

بنده‌ي خداي بردبار.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالحلیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالحلیم عدد " 195 " و ابجد وسیط " 51 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالحلیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالحلیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالحلیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالحلیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دوست خدا

آن كه به كسی يا چيزی دل بسته است، عاشق

ترکیب دو اسم امین و طاها (امانتدار و نام پیامبر)

جنگجو

دارای تأثیر خوب، خجسته، مبارک، فرخنده، يكی از هفت دستگاه موسيقی ايرانی

ارزشمند، گران‌بها

زیبا مانند پری

فاتح و پیروز، نام خسرو دوم شاهنشاه ساساني، مشهور به خسرو پرويز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید