عایشه

آسوده خاطر، خوشحال، نیکوحال

جنسیت اسم عایشه

دختر

عایشه به انگلیسی

ayeshe

تعداد عایشه ها در ایران

261,768

تلفظ عایشه به فارسی

عايشه

ریشه اسم عایشه

عربی

تلفظ عایشه به انگلیسی

/āyeše/

رنگ اسم عایشه

نارنجی

ابجد اسم عایشه

386

ابجد وسیط اسم عایشه

26

ابجد صغیر اسم عایشه

17

درباره نام عایشه

عایشه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عایشه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عایشه که در انگلیسی به صورت ayeshe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 261,768 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عایشه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم عایشه و معنی اسم عایشه

ریشه اسم عایشه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عایشه عربی می باشد و تلفظ عایشه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عايشه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āyeše/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عایشه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عایشه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عایشه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عایشه در دانشنامه عمومی :
عایشه یا آیشا (عربی: عائشه‎؛ آوایش فصیح: Āʾisha، همچنین با آوایش ها گوناگون) نامی مؤنث عربی به معنای «زنی که خوش می زیَد» یا «زنانه وار» است. عایِشَه (با استاندارد لاتین Ayesha) آوایش رایج در جهان عرب است و و به طور جهانی در کشورهای با جمعیت بالای مسلمانان سنی مانند ایالات متحده، در رتبهٔ ۲٬۲۰۰ از ۴٬۲۷۵ نامِ برگزیده شده برای دختران، در سرشماری دهه ۱۹۹۰م قرار گرفت.

زن نیکوحال، نام همسر پیامبر اکرم (ص).

معنی اسم عایشه در ثبت احوال

1- زن نيكو حال؛ 2- (اَعلام) [7 پیش از هجرت -57 هجری] همسر پیامبر اسلام(ص) و دختر ابوبكر خلیفه.
در سال دوم هجری به همسری پیامبر(ص) درآمد.
در جنگ جمل بر ضدّ حضرت علی(ع) شرکت جست.
پس از شکست به مدینه بازگشت و در همانجا د رگذشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام عایشه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عایشه عدد " 386 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عایشه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عایشه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عایشه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عایشه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سردار سپاه، فرمانده لشکر، بزرگ، حاکم، شاه، رهبر

ترکیبی دو اسم محمد و ماهان (ستوده و منسوب به ماه)

بسیار مهربان، نام وزیر خردمند انوشیروان پادشاه ساسانی

منسوب به ماه مهر، مهربانی، (به مجاز) پاییز، نام جشن روز شانزدهم ماه مهر

ترکیب دو اسم محمد و نصیر (ستوده و یاور)

بسیار زیبا

آگرین، آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

ترکیب دو اسم محمد و اسلام ( ستوده و فرمان بردن )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید