عاکف

گوشه گیرنده برای عبادت

جنسیت اسم عاکف

پسر

عاکف به انگلیسی

akef

تعداد عاکف ها در ایران

585

تلفظ عاکف به فارسی

عاکِف

ریشه اسم عاکف

عربی

تلفظ عاکف به انگلیسی

/ākef/

رنگ اسم عاکف

بنفش

ابجد اسم عاکف

171

ابجد وسیط اسم عاکف

27

ابجد صغیر اسم عاکف

18

درباره نام عاکف

عاکف یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عاکف پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عاکف که در انگلیسی به صورت akef نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 585 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عاکف

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عاکف و معنی اسم عاکف

ریشه اسم عاکف

همانطور که گفتیم ریشه اسم عاکف عربی می باشد و تلفظ عاکف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عاکِف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ākef/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عاکف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عاکف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عاکف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عاکف در لغت نامه دهخدا:
به جایی مقیم شونده


معنی اسم عاکف در فرهنگ فارسی:
بازدارنده خود، گوشه گیرنده، گوشه نشین، کسی که در مسجد یا در گوشهای برای عبادت مقام کند، مقیم شونده معتکف، گوشه گیرنده برای طاعت و عبادت

معنی اسم عاکف در فرهنگ معین:
گوشه گیرنده، کسی که در مسجد یا هر جای دیگر برای عبادت گوشه بگیرد.


معنی اسم عاکف در فرهنگ فارسی عمید:
۱. کسی که در مسجد یا در گوشه ای برای عبادت مقام می کند، گوشه گیر، گوشه نشین.
۲. کسی که از دنیا قطع علاقه می کند و فقط به خدا می پردازد.
۳. حاضر، مقیم.

معنی اسم عاکف در ثبت احوال

1- (در قديم) آن كه در جايي مقدس براي عبادت اقامت دائم داشته باشد، معتكف؛ 2- (به گونه‌اي احترام آميز) حاضر و مقيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام عاکف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عاکف عدد " 171 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عاکف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عاکف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عاکف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عاکف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و رضا (بلند مرتبه و خشنود)

رخسار، رخ، چهره، صورت

اراده، انگیزه، بلند نظری، جوانمردی، آرزو

سنبل کشور و ملت

دلیر، نیرومند، نام دو تن از پادشاهان هخامنشی

همکار، یاور

جواهری گران‌بها که در صدف تولید می‌شود، نوعی گل

دارای تأثیر خوب، خجسته، مبارک، فرخنده، يكی از هفت دستگاه موسيقی ايرانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید