عالی

رفیع، شریف، سرافراز، از نام های پروردگار

جنسیت اسم عالی

پسر

عالی به انگلیسی

ali

تعداد عالی ها در ایران

3,248

تلفظ عالی به فارسی

عالي

ریشه اسم عالی

عربی

تلفظ عالی به انگلیسی

/āli/

رنگ اسم عالی

آبی

ابجد اسم عالی

111

ابجد وسیط اسم عالی

27

ابجد صغیر اسم عالی

12

درباره نام عالی

عالی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عالی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عالی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,248 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عالی

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عالی و معنی اسم عالی

ریشه اسم عالی

همانطور که گفتیم ریشه اسم عالی عربی می باشد و تلفظ عالی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عالي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āli/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عالی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عالی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عالی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث : عالیه.

معنی اسم عالی در فرهنگ فارسی عمید : بسیار خوب، دارای کیفیت خوب. دارای درجه یا مرحلۀ بالاتر. بزرگ، مهم. (قید) به طور بسیار خوب. [قدیمی] رفیع، بلند.

معنی اسم عالی در فرهنگ معین : بلند، رفیع. شریف، بزرگوار.

معنی اسم عالی در فرهنگ فارسی : بلند، مرتفع، رفیع. شریف، بزرگ، سر افراز. نامی از نام های خدا تعالی. سندی که در آن علو باشد، سندی که سلسله آن کوتاهتر از اسناد دیگر باشد و با واسطه کمتر نقل شود، مقابل نازل.

معنی اسم عالی در لغت‌نامه دهخدا : رفیع و بلند. نامی از نامهای خدای متعال. بزرگوار و فاضل. سرافراز.

معنی اسم عالی در ثبت احوال

(عربي) 1- بسيار خوب، داراي ارزش و اهميت بسيار، مهم، والا، بزرگ؛ 2- (در قديم) بلند، رفيع، مرتفع؛ 3-شاهانه، بزرگوارانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام عالی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عالی عدد " 111 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عالی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عالی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عالی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عالی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زاده مهر و محبت، زاده خورشید

پاکیزه، پاک، برگزیده، لقب امام دهم شیعیان

نام کتاب مانی که دارای نفش و نگار بود

نام چندتن از صحابه حضرت رسول

بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

بزرگی، عظمت، شرم و حیا

انعکاس صوت، پژواک، حالتی از صدا كه دارای تأثير و نفوذ است، خوش آهنگی

عالی قدر و ارزشمند،شاهدخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید