عاقله

مؤنث عاقل، دارای عقل و فهم زیاد

جنسیت اسم عاقله

دختر

عاقله به انگلیسی

aghele

تعداد عاقله ها در ایران

1,144

تلفظ عاقله به فارسی

عاقِله

ریشه اسم عاقله

عربی

تلفظ عاقله به انگلیسی

/āqele/

رنگ اسم عاقله

طلایی

ابجد اسم عاقله

206

ابجد وسیط اسم عاقله

26

ابجد صغیر اسم عاقله

17

درباره نام عاقله

عاقله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عاقله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عاقله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,144 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عاقله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم عاقله و معنی اسم عاقله

ریشه اسم عاقله

همانطور که گفتیم ریشه اسم عاقله عربی می باشد و تلفظ عاقله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عاقِله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āqele/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عاقله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عاقله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عاقله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث عاقل
عاقل: خردمند. دانا. هوشیار و زیرک.

معنی اسم عاقله در ثبت احوال

(مؤنث عاقل)، زنِ عاقل.
عاقل.

حروف ابجد و طالع بینی نام عاقله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عاقله عدد " 206 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عاقله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عاقله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عاقله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عاقله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادمانی، شادی، خوش و خرم

نام شيخي عارف در ادبيات ايران معروف به شيخ صنعان

پرچم کاوه که به درفش کاویانی معروف است

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

ملاقات، ديدن يكديگر، ديدن، مشاهده، (به مجاز) چهره

کامل، تمام، نام یکی از اصحاب حضرت علی (ع)

دلیر، نیرومند، نام دو تن از پادشاهان هخامنشی

عهد و پیمان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید