عاطف

مهربان

جنسیت اسم عاطف

پسر

عاطف به انگلیسی

atef

تعداد عاطف ها در ایران

1,432

تلفظ عاطف به فارسی

عاطِف

ریشه اسم عاطف

عربی

تلفظ عاطف به انگلیسی

/ātef/

رنگ اسم عاطف

قرمز

ابجد اسم عاطف

160

ابجد وسیط اسم عاطف

28

ابجد صغیر اسم عاطف

16

درباره نام عاطف

عاطف یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عاطف را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عاطف، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,432 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عاطف

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم عاطف و معنی اسم عاطف

ریشه اسم عاطف

همانطور که گفتیم ریشه اسم عاطف عربی می باشد و تلفظ عاطف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عاطِف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātef/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عاطف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عاطف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عاطف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عاطف در فرهنگ فارسی:
برگرداننده، مهربانی کننده، مهربان


معنی اسم عاطف در ثبت احوال

۱- مهربان؛ ۲- برگرداننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام عاطف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عاطف عدد " 160 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عاطف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عاطف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عاطف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عاطف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

معشوق، محبوب، زیبا، بسیار دوست داشتنی، عزیز

آگرین، آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

پیروزی، کامیابی

فکر، خیال، شور و شوق، علاقه‌ی شدید به کسی یا چیزی، عشق

زیبا، آراينده‌ي چشم

زن نيكو، دختر خانم، زن نيكو زبان، انس گیرنده، همنشین نیکو

دختر دارای نور و محبت

مشهور، نامدار، (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید