عاطفه

زن مهربان و خوش قلب

جنسیت اسم عاطفه

دختر

عاطفه به انگلیسی

atefe

تعداد عاطفه ها در ایران

504,876

تلفظ عاطفه به فارسی

عاطِفه

ریشه اسم عاطفه

عربی

تلفظ عاطفه به انگلیسی

/ātefe/

رنگ اسم عاطفه

طلایی

ابجد اسم عاطفه

165

ابجد وسیط اسم عاطفه

33

ابجد صغیر اسم عاطفه

21

درباره نام عاطفه

عاطفه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عاطفه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عاطفه که در انگلیسی به صورت atefe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 504,876 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عاطفه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم عاطفه و معنی اسم عاطفه

ریشه اسم عاطفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عاطفه عربی می باشد و تلفظ عاطفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عاطِفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātefe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عاطفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عاطفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عاطفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث عاطف.

معنی اسم عاطفه در لغت‌نامه دهخدا :
مهربانی، مهر.

معنی اسم عاطفه در فرهن گ فارسی :
مونث عاطف، شفقت، مهر و علاقه خویشی و قرابت.

معنی اسم عاطفه در فرهنگ معین :
مهر، محبت.

معنی اسم عاطفه در فرهنگ فارسی عمید :
شفقت، مهربانی.

معنی اسم عاطفه در ثبت احوال

محبت، مهرباني، مهر، عطوفت.

حروف ابجد و طالع بینی نام عاطفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عاطفه عدد " 165 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عاطفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عاطفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عاطفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عاطفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حشره‌ای زیبا با بال‌های نازک و رنگارنگ، حکم، فرمان، در ادبیات مظهر عاشق

بزرگوارتر، با شرف تر

خوشبخت

نیکو، خوب روی، خوبی، نیکویی، جمیل، نام امام دوم شیعیان

شکوه و عظمت دین، نام شاعر و عارف بزرگ قرن هفتم، مولانا جلال الدین بلخی

ستوده، فرخنده، نام مادر امام موسي كاظم (ع)

افروز، شهاب، تابان و سوزاننده

توده‌ی بسیار بزرگی از آب، دریاچه، رود بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران