عاصف

باد تند و شدید، تندباد

جنسیت اسم عاصف

پسر

عاصف به انگلیسی

asef

تعداد عاصف ها در ایران

4,058

تلفظ عاصف به فارسی

عاصِف

ریشه اسم عاصف

عربی

تلفظ عاصف به انگلیسی

/āsef/

رنگ اسم عاصف

صورتی

ابجد اسم عاصف

241

ابجد وسیط اسم عاصف

25

ابجد صغیر اسم عاصف

16

درباره نام عاصف

عاصف یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عاصف را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عاصف، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,058 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عاصف

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم عاصف و معنی اسم عاصف

ریشه اسم عاصف

همانطور که گفتیم ریشه اسم عاصف عربی می باشد و تلفظ عاصف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عاصِف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsef/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عاصف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عاصف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عاصف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عاصف در فرهنگ فارسی عمید:
۱. تند؛ شدید.
۲. (اسم) باد تند و شدید.

معنی اسم عاصف در فرهنگ فارسی معین:
۱ - مایل ، خمیده . ۲ - تند، شدید. ۳ - باد سخت و تند. ج . عواصف .

معنی اسم عاصف در فرهنگ فارسی:
مایل، خمیده، ونیزبه معنی تندوشدید، بادتندوسخت
۱ - مایل خمیده : سهم عاصف ( تیر کج و مایل از نشانه ) . ۲ - سخت شدید : ریح عاصف ( باد سخت ) یا یوم عاصف . روز باد تند . ۳ - ( اسم ) باد سخت و تند جمع عواصف .

معنی اسم عاصف در ثبت احوال

۱- (در قديم) تند، سخت، شديد؛ ۲- باد تند و شديد، تندباد.

حروف ابجد و طالع بینی نام عاصف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عاصف عدد " 241 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عاصف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عاصف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عاصف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عاصف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرشناس، مشهور، محبوب

ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید

به وجود آورنده دوستی و مهر

ترکیب دو اسم عبد و رضا (بنده و خشنود)

فیروزه، سنگ معدنی گران‌بها

صبرکننده، شکیبا

بامداد، سپیده دم، روز

ترکیب دو اسم حسین و رضا (نیکو و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید