عاشور

روز دهم ماه محرم كه روز شهادت امام حسين(ع) است، عاشورا

جنسیت اسم عاشور

پسر

عاشور به انگلیسی

ashur

تعداد عاشور ها در ایران

12,348

تلفظ عاشور به فارسی

عاشور

ریشه اسم عاشور

عربی

تلفظ عاشور به انگلیسی

/āšur/

رنگ اسم عاشور

سبز

ابجد اسم عاشور

577

ابجد وسیط اسم عاشور

25

ابجد صغیر اسم عاشور

19

درباره نام عاشور

عاشور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عاشور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عاشور، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 12,348 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عاشور

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم عاشور و معنی اسم عاشور

ریشه اسم عاشور

همانطور که گفتیم ریشه اسم عاشور عربی می باشد و تلفظ عاشور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عاشور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āšur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عاشور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عاشور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عاشور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عاشور در لغت‌نامه دهخدا:
عاشوراء و عاشوری و عشوری، دهم محرم و به قولی نهم آن و مشهور آن است که عاشوراء دهم و تاسوعاء نهم محرم است.

معنی اسم عاشور در فرهن گ فارسی:
روز دهم ماه محرم که روز شهادت حسین ابن علی (ع) است.

معنی اسم عاشور در ثبت احوال

۱- عاشورا؛ ۲- روز دهم ماه محرم كه روز شهادت امام حسين(ع) است.

حروف ابجد و طالع بینی نام عاشور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عاشور عدد " 577 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عاشور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عاشور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عاشور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عاشور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ذبح شده، قربانی

شادمانی و خوشبختی

آن که چهره ای زیبا چون پری دارد، زیبا رو

ترکیب دو اسم محمد و مراد (ستوده و آرزو)

ماه، الهه ماه

ترکیب دو اسم عبد و علیم (بنده و دانا)

گرانمایه و با ارزش، آسوده و آرام

دختر دارای نور و محبت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید