عارفه زهرا

ترکیب دو اسم عارفه و زهرا (دانا و نیکو)

جنسیت اسم عارفه زهرا

دختر

عارفه زهرا به انگلیسی

arefeh-zahra

تعداد عارفه زهرا ها در ایران

918

تلفظ عارفه زهرا به فارسی

عارفه‌زهرا

ریشه اسم عارفه زهرا

عربی

تلفظ عارفه زهرا به انگلیسی

/ā.-zahrā/

رنگ اسم عارفه زهرا

زرد

ابجد اسم عارفه زهرا

569

ابجد وسیط اسم عارفه زهرا

53

ابجد صغیر اسم عارفه زهرا

38

درباره نام عارفه زهرا

عارفه زهرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عارفه زهرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عارفه زهرا که در انگلیسی به صورت arefeh-zahra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 918 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عارفه زهرا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم عارفه زهرا و معنی اسم عارفه زهرا

ریشه اسم عارفه زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم عارفه زهرا عربی می باشد و تلفظ عارفه زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عارفه‌زهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ā.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عارفه زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عارفه زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عارفه زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم عارفه و زهرا:
عارفه: دانا، شناسنده خدا از طریق عرفان
زهرا: روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

معنی اسم عارفه زهرا در ثبت احوال

(اسم مركب) (عارفه به معني زن مشهور، زن شكيبا، نيكو، دانا و مهربان + زهرا به معني روشن و درخشان و درخشنده روي)، ۱- روي هم زنِ آگاه و روشن و درخشان؛ ۲- (به مجاز) دانا و زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام عارفه زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عارفه زهرا عدد " 569 " و ابجد وسیط " 53 " ، ابجد صغیر " 38 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عارفه زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عارفه زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عارفه زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عارفه زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاک، پاکیزه، نیکو

شادی آور، روح بخش، دل انگیز، مفرح، روح افزا

شنونده و اطاعت کننده امر خدا، پیامبر بنی اسرائیل، پسر ابراهيم نبی (ع) و هاجر

همچون ماه، ماه وش، (مجاز) زیبارو

حکیم و فیلسوف مشهور یونانی ملقب به معلم اول

منسوب به امير، اميرانه، شاهانه

نورِ زهرا

بسيار سپاسگزار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید