عابد

عبادت کننده، پرستش‌گر، زاهد

جنسیت اسم عابد

پسر

عابد به انگلیسی

abed

تعداد عابد ها در ایران

32,946

تلفظ عابد به فارسی

عابِد

ریشه اسم عابد

عربی

تلفظ عابد به انگلیسی

/ābed/

رنگ اسم عابد

آبی

ابجد اسم عابد

77

ابجد وسیط اسم عابد

17

ابجد صغیر اسم عابد

14

درباره نام عابد

عابد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عابد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عابد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 32,946 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عابد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عابد و معنی اسم عابد

ریشه اسم عابد

همانطور که گفتیم ریشه اسم عابد عربی می باشد و تلفظ عابد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عابِد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ābed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عابد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عابد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عابد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پارسا، پرستشگر، پرستنده، زاهد، عبادتکار، مترهب، متعبد.

آن که بیشترین اوقات زندگی اش را به عبادت خدا و خلوت و مناجات با او می گذرانَد، پرستنده چ یزی یا کسی.

معنی اسم عابد در لغت نامه دهخدا:
پرستنده ٔ خدا و ملتزم به شرائع دین.پرستنده. عبادت کننده.

معنی اسم عابد در فرهنگ معین:
پرستنده، عبادت کننده .

معنی اسم عابد در فرهنگ فارسی ع مید:
عبادت کننده، پرستنده، کسی که خدا را پرستش می کند.

معنی اسم عابد در ثبت احوال

آن كه بيشترين اوقات زندگي‌اش را به عبادت خدا و خلوت و مناجات با او مي‌گذرانَد، عبادت كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام عابد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عابد عدد " 77 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عابد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عابد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عابد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عابد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آنچه بوده است، نام پسر كاكي از سران ديالمه، شجاع

میوه ای خوراکی با دانه های قرمز یا سفید فراوان و مزه ترش یا شیرین

دانش خدایی و خداشناسی

در كردی باريدن باران

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

باد تند و شدید، تندباد

مورد علاقه و محبت زیاد، محبوب

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید