ظهیر

پشتیبان، یاور

جنسیت اسم ظهیر

پسر

ظهیر به انگلیسی

zahir

تعداد ظهیر ها در ایران

2,546

تلفظ ظهیر به فارسی

ظهير

ریشه اسم ظهیر

عربی

تلفظ ظهیر به انگلیسی

/zahir/

رنگ اسم ظهیر

بنفش

ابجد اسم ظهیر

1115

ابجد وسیط اسم ظهیر

23

ابجد صغیر اسم ظهیر

8

درباره نام ظهیر

ظهیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ظهیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ظهیر که در انگلیسی به صورت zahir نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,546 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ظهیر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ظهیر و معنی اسم ظهیر

ریشه اسم ظهیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم ظهیر عربی می باشد و تلفظ ظهیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ظهير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zahir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ظهیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ظهیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ظهیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ظهیر در فرهنگ فارسی عمید :
یار‌و‌یاور؛ مددکار؛ هم‌پشت؛ پشتیبان.

معنی اسم ظهیر در فرهنگ فارسی معین :
پشتیبان ، یاری کننده .

معنی اسم ظهیر در دانشنامه اسلامی :
یاور - پشتیبان
ریشه کلمه: ظهر

معنی اسم ظهیر در ثبت احوال

1- (در قديم) پشتيبان، ياور؛ 2- (اَعلام) ظهير فاريابي: [قرنِ 6 هجری] مشهور به ظهیرالدین طاهر ابن محمّد شاعر معروفِ ایرانی، که پس از سفر به خراسان، تبرستان و اصفهان، در تبریز اقامت گزید و در همانجا درگذشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام ظهیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ظهیر عدد " 1115 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ظ” است، عموماً خوش گذران و صمیمی با دوستان خود هستند و به خوش‌خواب و پرخرج بودن معروف‌اند. همانطور که در بخش شخصیت شناسی با حروف اول اسم تاینی اسم ذکر کردیم، این افراد برون و باطنشان یکسان است و از نظر اخلاقی خشک و محدودکننده هستند. اغلب در پشت‌پرده‌ها به بدگویی می‌پردازند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ظهیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ظهیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ظهیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ظهیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

غیرتمند و غیور، جوانمرد

عاقل، حکیم، دانشمند، دانا، خردمند

مریم گلی، مایه تسلی و آرامش، عسل

آفريننده، از نام ها و صفات خداوند

چشم به راه

پشتیبان، یاور

مریم گلی، نام گیاهی معطر و دارویی است که گل هایی به رنگ آبیِ مایل به بنفش دارد

ترکیب دو اسم روح و الله (روان و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید