ظفر

نصرت، پیروز شدن، غلبه

جنسیت اسم ظفر

پسر

ظفر به انگلیسی

zafar

تعداد ظفر ها در ایران

4,248

تلفظ ظفر به فارسی

ظَفَر

ریشه اسم ظفر

عربی

تلفظ ظفر به انگلیسی

/zafar/

رنگ اسم ظفر

نارنجی

ابجد اسم ظفر

1180

ابجد وسیط اسم ظفر

16

ابجد صغیر اسم ظفر

10

درباره نام ظفر

ظفر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ظفر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ظفر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,248 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ظفر

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ظفر و معنی اسم ظفر

ریشه اسم ظفر

همانطور که گفتیم ریشه اسم ظفر عربی می باشد و تلفظ ظفر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ظَفَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zafar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ظفر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ظفر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ظفر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ظفر در فرهنگ فارسی عمید:
پیروز شدن، غلبه.

معنی اسم ظفر در فرهنگ معین:
پیروز شدن، پیروزی.

معنی اسم ظفر در لغت‌نامه دهخدا:
پیروزی، فیروزی، نصرت، فتح، غلبه، کامروائی، دست یافتن، کامیابی، نجاح، به مراد رسیدن، استیلا، پیروز شدن، پیشرفت.

معنی اسم ظفر در فرهنگ فارسی:
پیروزی یافتن، به مرادرسیدن، غلبه، پیروزی.

معنی اسم ظفر در ثبت احوال

(عربي) پيروزي، نصرت.

حروف ابجد و طالع بینی نام ظفر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ظفر عدد " 1180 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ظ” است، عموماً خوش گذران و صمیمی با دوستان خود هستند و به خوش‌خواب و پرخرج بودن معروف‌اند. همانطور که در بخش شخصیت شناسی با حروف اول اسم تاینی اسم ذکر کردیم، این افراد برون و باطنشان یکسان است و از نظر اخلاقی خشک و محدودکننده هستند. اغلب در پشت‌پرده‌ها به بدگویی می‌پردازند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ظفر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ظفر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ظفر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ظفر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نوازشگر، آواز خواندن همراه با نوازش

مربوط به انس، انسان

فریبنده

ترکیب دو اسم محمد و ایمان (ستوده و اعتقاد)

خیرالهی، نیکویی خدا

شبيه به نور، روشن و درخشان

غزال، معشوق زیبا، چشم زیبا،تندرونده

مرغ سحر، بلبل، ستاره ای که پیش از صبح طلوع می کند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید