ظریف

دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

جنسیت اسم ظریف

دختر

ظریف به انگلیسی

zarif

تعداد ظریف ها در ایران

2,954

تلفظ ظریف به فارسی

ظريف

ریشه اسم ظریف

عربی

تلفظ ظریف به انگلیسی

/zarif/

رنگ اسم ظریف

آبی

ابجد اسم ظریف

1190

ابجد وسیط اسم ظریف

26

ابجد صغیر اسم ظریف

11

درباره نام ظریف

ظریف یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ظریف را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ظریف، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,954 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ظریف

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ظریف و معنی اسم ظریف

ریشه اسم ظریف

همانطور که گفتیم ریشه اسم ظریف عربی می باشد و تلفظ ظریف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ظريف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zarif/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ظریف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ظریف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ظریف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ظریف در فرهنگ فارسی عمید :
۱. نکته‌سنج.
۲. خوش‌طبع.
۳. (اسم، صفت) [مجاز] شیرین‌گفتار؛ لطیفه‌گو.
۴. [مجاز] زیبا؛ خوشگل؛ خوش‌هیکل.
۵. [قدیمی] دارای ظراف ت.

معنی اسم ظریف در فرهنگ فارسی معین :
۱ - زیرک . ۲ - خوش - طبع ، لطیفه گو. ۳ - زیبا، خوشگل . ج . ظرفاء.

معنی اسم ظریف در فرهنگ فارسی :
زیرک، نکته سنج، وش طبع، شیرین گفتار، زیبا، لطیفه گو، خوشگل، خوش هیکل
۱ - زیرک . ۲ - خوش طبع نکته سنج . ۳ - بذله گوی . ۴ - زیبا خوشگل جمع ظرفائ .

معنی اسم ظریف در ثبت احوال

1- داراي اجزا يا ساختار نازك، باريك و همراه با ظرافت و تناسب؛ 2- ويژگي آن كه (به ويژه زن) اندامي كوچك، ريز نقش، و متناسب يا حركات و رفتاري همراه با ظرافت و نرمي دارد؛ 3- (به مجاز) دقيق يا شايسته‌ي توجه و باريك انديشي؛ 4- داراي ظرافت، نرمي و تناسب؛ 5- (به مجاز) سنجيده و هوشمندانه؛ داراي ظرافت طبع، نكته سنج و نكته دان؛ 6- (به مجاز) بذله گو، شوخ، خوش زبان، شيرين گفتار.

حروف ابجد و طالع بینی نام ظریف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ظریف عدد " 1190 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ظ” است، عموماً خوش گذران و صمیمی با دوستان خود هستند و به خوش‌خواب و پرخرج بودن معروف‌اند. همانطور که در بخش شخصیت شناسی با حروف اول اسم تاینی اسم ذکر کردیم، این افراد برون و باطنشان یکسان است و از نظر اخلاقی خشک و محدودکننده هستند. اغلب در پشت‌پرده‌ها به بدگویی می‌پردازند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ظریف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ظریف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ظریف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ظریف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تفأل، فال نیک، دعای خیر

نیکی، نیکوکاری، شایستگی

مونث راد، بانوی بخشنده، دختر جوانمرد

بسيار خوش‌بو و معطر

محجوب، با حُجب و حیا، خجالت زده

داده خورشید، نام یکی از پادشاهان طبرستان

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

کودک نورُسته، درخت یا درختچه نورس که تازه نشانده شده است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید