ظریفه

مؤنث ظریف، دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب

جنسیت اسم ظریفه

دختر

ظریفه به انگلیسی

zarife

تعداد ظریفه ها در ایران

57,195

تلفظ ظریفه به فارسی

ظريفه

ریشه اسم ظریفه

عربی

تلفظ ظریفه به انگلیسی

/zarife/

رنگ اسم ظریفه

سبز

ابجد اسم ظریفه

1195

ابجد وسیط اسم ظریفه

31

ابجد صغیر اسم ظریفه

16

درباره نام ظریفه

ظریفه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ظریفه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ظریفه که در انگلیسی به صورت zarife نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 57,195 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ظریفه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ظریفه و معنی اسم ظریفه

ریشه اسم ظریفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم ظریفه عربی می باشد و تلفظ ظریفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ظريفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zarife/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ظریفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ظریفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ظریفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مؤنث ظریف، دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

معنی اسم ظریفه در ثبت احوال

(مؤنث ظريف)، ظريف.

حروف ابجد و طالع بینی نام ظریفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ظریفه عدد " 1195 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ظ” است، عموماً خوش گذران و صمیمی با دوستان خود هستند و به خوش‌خواب و پرخرج بودن معروف‌اند. همانطور که در بخش شخصیت شناسی با حروف اول اسم تاینی اسم ذکر کردیم، این افراد برون و باطنشان یکسان است و از نظر اخلاقی خشک و محدودکننده هستند. اغلب در پشت‌پرده‌ها به بدگویی می‌پردازند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ظریفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ظریفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ظریفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ظریفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

به معنی یاوری کننده مرد، نام شاه مقدونی که ایران را تسخیر کرد.

مروارید کوچک

شادمانی و خوشبختی

خوشبخت

منسوب به رَزان، سنجیده شده، با وقار و آراسته

نعمت ها، نیکویی ها

دوست و یاورِ نیک منش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید