طیب

پاک، پاکیزه، نیکو

جنسیت اسم طیب

پسر

طیب به انگلیسی

tayyeb

تعداد طیب ها در ایران

23,295

تلفظ طیب به فارسی

طَيِب

ریشه اسم طیب

عربی

تلفظ طیب به انگلیسی

/tayyeb/

رنگ اسم طیب

قرمز

ابجد اسم طیب

21

ابجد وسیط اسم طیب

21

ابجد صغیر اسم طیب

3

درباره نام طیب

طیب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طیب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طیب که در انگلیسی به صورت tayyeb نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 23,295 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طیب

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم طیب و معنی اسم طیب

ریشه اسم طیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم طیب عربی می باشد و تلفظ طیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَيِب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tayyeb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طیب در لغت نامه دهخدا:
پاک، پاکیزه، طاهر، مطهر.

معنی اسم طیب در فرهنگ معین:
۱. پاکیزه شدن ۲. خوشبو شدن ۳. حلال شدن ۴. بوی خوش ۵. روا، حلال ۶. پاک، پاکیزه ۷. بهترین از هر چیز.

معنی اسم طیب در فرهنگ فارسی عمید:
پاک، پاکیزه، حلال و روا، نیکو، بوی خوش.

معنی اسم طیب در ثبت احوال

۱- پاك، پاكيزه، مطهر؛ ۲- (در قدیم) آنچه پاك و مطبوع است.

حروف ابجد و طالع بینی نام طیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طیب عدد " 21 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 3 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم طیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرنده، نوعی ریسمان

نور ِچشم، (به مجاز) عزيز و گرامی

در خور، شایسته، (در قدیم) گوارا و خوش، دور از رنج

ترکیب دو اسم علی و عطا (بلند مرتبه و بخشیدن)

نام روستایی در نزدیکی رفسنجان

زن گندم‌گون، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع)، نام یکی از صورت‌های فلکی

پدر، استوار، امین، پرورنده

ترکیبی از دو اسم محمد و متین (ستوده و باوقار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران