طهورا

دختر پاک و طاهر، پاک کننده

جنسیت اسم طهورا

دختر

طهورا به انگلیسی

tahura

تعداد طهورا ها در ایران

38,925

تلفظ طهورا به فارسی

طَهورا

ریشه اسم طهورا

عربی

تلفظ طهورا به انگلیسی

/tahurā/

رنگ اسم طهورا

طلایی

ابجد اسم طهورا

221

ابجد وسیط اسم طهورا

29

ابجد صغیر اسم طهورا

14

درباره نام طهورا

طهورا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طهورا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طهورا که در انگلیسی به صورت tahura نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 38,925 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طهورا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم طهورا و معنی اسم طهورا

ریشه اسم طهورا

همانطور که گفتیم ریشه اسم طهورا عربی می باشد و تلفظ طهورا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَهورا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tahurā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طهورا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طهورا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طهورا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر پاک و طاهر، لقب حضرت فاطمه (س)، مطهر، دور از زشتی‌ها و ناپاکی‌ها

معنی اسم طهورا در دانشنامه اسلامی :
بسیار پاک و پاک کننده

معنی اسم طهورا در ثبت احوال

۱- از واژه‌هاي قرآني (و انزلنا من السماء ماء طهورا) به معني پاك كننده، تطهير كننده.
۲- (به مجاز) پاك و پاكيزه.

حروف ابجد و طالع بینی نام طهورا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طهورا عدد " 221 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طهورا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طهورا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طهورا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طهورا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاه پور، پسر شاه، شاهزاده، از شخصیت‌های شاهنامه

گلی که تازه شکفته شده است، دختر جوان

ترکیب دو اسم محمد و یونس (ستوده و نام یکی از پیامبران)

ترکیب دو اسم امیر و محسن (فرمانروا و نیکوکار)

(به مجاز) بت، الهه، معشوق زیبارو، دلبر

خورشید دین و آیین

نام یکی از عارفان و پارسایان، از یاران پیامبر (ص)

الیاس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران