طهمورث

تهمورث

جنسیت اسم طهمورث

پسر

طهمورث به انگلیسی

tahmures

تعداد طهمورث ها در ایران

4,854

تلفظ طهمورث به فارسی

طهمورث

ریشه اسم طهمورث

فارسی

تلفظ طهمورث به انگلیسی

/tahmures/

رنگ اسم طهمورث

آبی

ابجد اسم طهمورث

760

ابجد وسیط اسم طهمورث

40

ابجد صغیر اسم طهمورث

22

درباره نام طهمورث

طهمورث یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طهمورث پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طهمورث که در انگلیسی به صورت tahmures نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,854 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طهمورث

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم طهمورث و معنی اسم طهمورث

ریشه اسم طهمورث

همانطور که گفتیم ریشه اسم طهمورث فارسی می باشد و تلفظ طهمورث در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طهمورث " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tahmures/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طهمورث بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طهمورث در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طهمورث در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

تهمورث: پهلوان زمین.

معنی اسم طهمورث در لغت‌نامه دهخدا:
نام پادشاهی بود از نبیره‌های هو شنگ، گویند ابلیس را مرکوب ساخته بود و سوار می‌شد و مدت پادشاهی او را بعضی سی سال و بعضی هزار سال نوشته‌اند.

معنی اسم طهمورث در ثبت احوال

(= تهمورث)

حروف ابجد و طالع بینی نام طهمورث

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طهمورث عدد " 760 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طهمورث گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طهمورث چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طهمورث

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طهمورث

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باد خنک و سرد اول صبح، سپیدی صبح که افق را فرا می‌گیرد

شکوهمند، دارای جلال

یاری رسان، کمک کننده

فرشته زیبا

بزرگی، عظمت، شرم و حیا

ترکیب دو اسم علی و طاها (شریف و نام پیامبر)

به گونه‌ احترام آميز به معنی دختر، دختربچه

ترکیب دو اسم مهر و آذین (محبت و زینت)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید