طنان

پرطنین، بلندآوازه، مشهور

جنسیت اسم طنان

دختر

طنان به انگلیسی

tannan

تعداد طنان ها در ایران

357

تلفظ طنان به فارسی

طَنان

ریشه اسم طنان

عربی

تلفظ طنان به انگلیسی

/tannān/

رنگ اسم طنان

بنفش

ابجد اسم طنان

110

ابجد وسیط اسم طنان

14

ابجد صغیر اسم طنان

11

درباره نام طنان

طنان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم طنان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم طنان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 357 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم طنان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم طنان و معنی اسم طنان

ریشه اسم طنان

همانطور که گفتیم ریشه اسم طنان عربی می باشد و تلفظ طنان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَنان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tannān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طنان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طنان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طنان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طنان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. پر طنین.
۲. آهنگین، شیوا.
۳. بلندآوازه، مشهور.

معنی اسم طنان در ثبت احوال

۱- (در قديم) پر طنين، مطنطن، غرا؛ ۲- (به مجاز) بلند آوازه، مشهور.

حروف ابجد و طالع بینی نام طنان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طنان عدد " 110 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طنان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طنان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طنان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طنان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و آرتا (ستوده و پاک)

ترکیب دو اسم محمد و عطا (ستوده و بخشش)

مروارید نیک و خوب، (به مجاز) گران‌بها و ارزشمند

آن که چهره و صورتی زیبا چون ماه دارد

گلی از خانواده گل سرخ دارای گل‌های رنگارنگ

محجوب، با حُجب و حیا، خجالت زده

پسر عزیز، نام پادشاهان هند

تابستان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید