طناز

بسیار زیبا، دلنشین و فریبنده

جنسیت اسم طناز

دختر

طناز به انگلیسی

tannaz

تعداد طناز ها در ایران

44,238

تلفظ طناز به فارسی

طَناز

ریشه اسم طناز

عربی

تلفظ طناز به انگلیسی

/tannāz/

رنگ اسم طناز

قرمز

ابجد اسم طناز

67

ابجد وسیط اسم طناز

19

ابجد صغیر اسم طناز

13

درباره نام طناز

طناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طناز که در انگلیسی به صورت tannaz نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 44,238 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طناز

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم طناز و معنی اسم طناز

ریشه اسم طناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم طناز عربی می باشد و تلفظ طناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tannāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طناز در لغت‌نامه دهخدا :
بسیار فسوس کننده. فسوس دارنده. افسونگر. که سخریه کند. که دست اندازد. بسیارسخن به رموز گوینده.

معنی اسم طناز در فرهنمگ فارسی :
فسوس کننده، مسخره کننده، شوخ و پرناز، به ناز خر امنده، کش خرام. فسوس کننده، مسخر کننده.

معنی اسم طناز در فرهنگ فارسی عمید :
زیبا و پرعشوه. [قدیمی] مسخره‌کننده، طنزگو.

معنی اسم طناز در فرهنگ فارسی معین :< br/>شوخ، کرشمه. به ناز خرامنده. مسخره کننده.

معنی اسم طناز در ثبت احوال

۱- ويژگي زن يا دختري كه ظاهري زيبا و حركات و رفتاري دلنشين و همراه با ناز و عشوه دارد؛ ۲-(به مجاز) بسيار زيبا، دلنشين و فريبنده؛ ۳- (در قديم) آن كه به كنايه و از روي طنز و ريشخند سخن مي‌گويد، طنز گو و ايرادگير.

حروف ابجد و طالع بینی نام طناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طناز عدد " 67 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم طناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چابك، تند و تيز، سريع

زیبا و سرخ روی

ترکیب دو اسم محمد و جواد (ستوده و بخشنده)

ترکیب دو اسم امیر و مهیار (فرمانروا و ماهیار)

ماهشاد، زیباروی خوشحال

آزاده و رها، شاهزاده‌ای در زمان هخامنشی

صاحب، مالک

مشرق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران