طلوع

برآمدن خورشید و مانند آن

جنسیت اسم طلوع

دختر

طلوع به انگلیسی

tolue

تعداد طلوع ها در ایران

1,140

تلفظ طلوع به فارسی

طلوع

ریشه اسم طلوع

عربی

تلفظ طلوع به انگلیسی

/tolue/

رنگ اسم طلوع

قرمز

ابجد اسم طلوع

115

ابجد وسیط اسم طلوع

31

ابجد صغیر اسم طلوع

16

درباره نام طلوع

طلوع یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم طلوع را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم طلوع، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,140 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم طلوع

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم طلوع و معنی اسم طلوع

ریشه اسم طلوع

همانطور که گفتیم ریشه اسم طلوع عربی می باشد و تلفظ طلوع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طلوع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tolue/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طلوع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طلوع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طلوع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طلوع در فرهنگ فارسی عمید:
١. برآمدن خورشید یا ستاره.
٢. برآمدن؛ ظاهر شدن؛ سر زدن.

معنی اسم طلوع در فرهنگ فارسی معین:
۱ . برآمدن آفتاب یا ستارگان . ۲ . آشکار شدن .

معنی اسم طلوع در لغت نامه دهخدا:
برآمدن آفتاب و مانند آن. دمیدن. سر برزدن. طالع شدن.برآمدن. برآمدن آفتاب و ماه و ستاره. مقابل افول و غروب. مقابل سقوط. برآمدن آفتاب و جز آن از ستارگان.

معنی اسم طلوع در ثبت احوال

۱- دميدن و برآمدنِ خورشيد و مانند آن؛ ۲- (به مجاز) ابتداي روز؛ ۳- (به مجاز) آغاز پيدايش چيزي؛ ۴-(در نجوم) پيدايي و آشكار شدن ستاره هنگامي كه تحت‌الشعاع خورشيد نباشد، مقابلِ غروب.

حروف ابجد و طالع بینی نام طلوع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طلوع عدد " 115 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طلوع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طلوع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طلوع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طلوع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و شهریار (ستوده و پادشاه)

جهان هستی، دنیا، روزگار، بانوی نجیب و بلندمرتبه

صبور، بردبار، شکیبا

زینت دهنده گل، از شخصیتهای شاهنامه

ملايم طبع

نام ستاره‌ای پر نور و درخشان، نام دختر یکی از یاران معروف پیامبر اسلام (ص)

منسوب به نجم، (مجاز) زیبا و درخشان مثل ستاره

ترکیب دو اسم امیر و مهیار (فرمانروا و ماهیار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید