طلحه

درختی خاردار كه شترها از آن می‌چرند

جنسیت اسم طلحه

پسر

طلحه به انگلیسی

talheh

تعداد طلحه ها در ایران

4,084

تلفظ طلحه به فارسی

طَلحه

ریشه اسم طلحه

عربی

تلفظ طلحه به انگلیسی

/talhe/

رنگ اسم طلحه

سبز

ابجد اسم طلحه

52

ابجد وسیط اسم طلحه

28

ابجد صغیر اسم طلحه

16

درباره نام طلحه

طلحه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم طلحه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم طلحه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,084 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم طلحه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم طلحه و معنی اسم طلحه

ریشه اسم طلحه

همانطور که گفتیم ریشه اسم طلحه عربی می باشد و تلفظ طلحه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَلحه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /talhe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طلحه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طلحه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طلحه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

درختی خاردار که شترها از آن می‌چرند، درخت موز، از صحابی پیامبر اسلام (ص)

معنی اسم طلحه در ثبت احوال

۱- (در گياهي) درختي خاردار كه شترها از آن مي‌چرند؛ درخت موز؛ ۲- (اَعلام) ۱) [قرن اول هجری] صحابی پيامبر اسلام(ص) و از نخستین مسلمانان که بعدها در مخالفت با حضرت علی(ع) با زبَیر همدست شد و هر دو در جنگ جمل کشته شدند؛ ۲) دومین امیر [۲۰۷-۲۱۲ قمری] سلسله‌ي طارهی ان، برادر عبدالله ابن طاهر و علی ابن طاهر.

حروف ابجد و طالع بینی نام طلحه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طلحه عدد " 52 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طلحه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طلحه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طلحه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طلحه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ندا دهنده، صدا کننده، حادثه

نجم، درخشان مثل ستاره

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

منسوب به افتخار، نام نوعی انگور

بزرگ و سرآمد خانواده و ایل

دانا، دانشمند، آگاه

اندیشمند، نام بنیان‌گذار آیین مانوی

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید