طلایه

جلودار، سردسته، فرمانده سپاه

جنسیت اسم طلایه

دختر

طلایه به انگلیسی

talayeh

تعداد طلایه ها در ایران

868

تلفظ طلایه به فارسی

طَلايه

ریشه اسم طلایه

عربی

تلفظ طلایه به انگلیسی

/talāye/

رنگ اسم طلایه

نارنجی

ابجد اسم طلایه

55

ابجد وسیط اسم طلایه

31

ابجد صغیر اسم طلایه

10

درباره نام طلایه

طلایه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طلایه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طلایه که در انگلیسی به صورت talayeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 868 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طلایه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم طلایه و معنی اسم طلایه

ریشه اسم طلایه

همانطور که گفتیم ریشه اسم طلایه عربی می باشد و تلفظ طلایه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَلايه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /talāye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طلایه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طلایه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طلایه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طلایه در لغت نامه دهخدا:
گروهی که پیش فرستند تا از دشمن واقف شود، پیش قراول، پیشرو لشکر، پیش جنگ

معنی اسم طلایه در فرهنگ معین:
مقدمه لشکر، پیشروان لشکر که برای شناسایی اوضاع و احوال دشمن فرستاده می شوند.

معنی اسم طلایه در فرهنگ فارسی عمید:
ضماد، مرهم، اولین نشانه ای که از هرچیز نمایان و جلوه گر می شود، گروهی از سربازان که پیش فرستاده شوند تا از اوضاع و احوال دشمن آگاه شوند، مقدمه لشکر، پیشروان لشکر

معنی اسم طلایه در ثبت احوال

(به مجاز) نشانه يا جلوه‌ي نخستين از هر چيز كه پيش از ديگر نشانه‌ها نمايان شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام طلایه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طلایه عدد " 55 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طلایه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طلایه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طلایه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طلایه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

بی مانند، بدون همتا، يگانه

ترکیب دو اسم فرح و ناز (شادمانی و کرشمه)

مهربان، دلسوز

شیوا، آشفته، شیفته

ترکیب دو اسم نازنین و رقیه (بسیار دوست داشتنی و افسون)

گرانمایه و با ارزش، آسوده و آرام

درخشان، لقب شهر بلخ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید