طریفه

نو، تازه

جنسیت اسم طریفه

دختر

طریفه به انگلیسی

tarife

تعداد طریفه ها در ایران

1,011

تلفظ طریفه به فارسی

طَریفه

ریشه اسم طریفه

عربی

تلفظ طریفه به انگلیسی

/tarife/

رنگ اسم طریفه

سبز

ابجد اسم طریفه

304

ابجد وسیط اسم طریفه

40

ابجد صغیر اسم طریفه

16

درباره نام طریفه

طریفه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم طریفه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم طریفه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,011 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم طریفه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم طریفه و معنی اسم طریفه

ریشه اسم طریفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم طریفه عربی می باشد و تلفظ طریفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَریفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tarife/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طریفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طریفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طریفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث طریف
طریف: غریب، نادر، شگفت، نادر و غریب از هر چیز

معنی اسم طریفه در ثبت احوال

(مؤنث طریف) (در قدیم) نو، تازه

حروف ابجد و طالع بینی نام طریفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طریفه عدد " 304 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طریفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طریفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طریفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طریفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ولی و الله (دوست و خدا)

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

پیروزه، نوعی كانی قيمتی حاوی مس و فسفر، دارای رنگ آبی يا سبز

چابك، تند و تيز، سريع

بزرگواری، شرافت، سخاوت، بخشندگی

ماه روشن و درخشان

آبشار، فواره، شلال

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید