طراوت

تر و تازگی

جنسیت اسم طراوت

دختر

طراوت به انگلیسی

taravat

تعداد طراوت ها در ایران

2,556

تلفظ طراوت به فارسی

طَراوت

ریشه اسم طراوت

عربی

تلفظ طراوت به انگلیسی

/tarāvat/

رنگ اسم طراوت

زرد

ابجد اسم طراوت

616

ابجد وسیط اسم طراوت

28

ابجد صغیر اسم طراوت

13

درباره نام طراوت

طراوت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طراوت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طراوت که در انگلیسی به صورت taravat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,556 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طراوت

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم طراوت و معنی اسم طراوت

ریشه اسم طراوت

همانطور که گفتیم ریشه اسم طراوت عربی می باشد و تلفظ طراوت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَراوت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tarāvat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طراوت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طراوت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طراوت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طراوت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. تروتازه شدن.
۲. تازگی؛ شادابی.

معنی اسم طراوت در فرهنگ فارسی معین:
۱ - تر و تازه شدن . ۲ - تازگی

معنی اسم طراوت در فرهنگ فارسی:
تروتازه شدن، تری وتازگی وشادابی
۱ - ( مصدر ) تر و تازه شدن . ۲ - ( اسم ) تری تازگی شادابی غضاضت

معنی اسم طراوت در ثبت احوال

۱- تر و تازگي؛ ۲-(در قديم) (به مجاز) سامان و رونق.

حروف ابجد و طالع بینی نام طراوت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طراوت عدد " 616 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طراوت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طراوت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طراوت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طراوت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

متین، خانم با وقار و با متانت

ترکیب دو اسم علی و احسان (بلندقدر و نیکویی)

ترکیب دو اسم محمد و پرهام (ستوده و ابراهیم)

تابستان

فرزانگی، دانایی، خردمندی

ترکیب دو اسم فاطمه و سنا (رانده شده از آتش و روشنایی)

پسر باهوش

ترکیب دو اسم محمد و یاسین (ستوده و نام سی و ششمین سوره قرآن مجید)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید