طاهر

پاک، بی‌گناه، از نام های پروردگار

جنسیت اسم طاهر

پسر

طاهر به انگلیسی

taher

تعداد طاهر ها در ایران

106,398

تلفظ طاهر به فارسی

طاهِر

ریشه اسم طاهر

عربی

تلفظ طاهر به انگلیسی

/tāher/

رنگ اسم طاهر

آبی

ابجد اسم طاهر

215

ابجد وسیط اسم طاهر

23

ابجد صغیر اسم طاهر

8

درباره نام طاهر

طاهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم طاهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم طاهر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 106,398 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم طاهر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم طاهر و معنی اسم طاهر

ریشه اسم طاهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم طاهر عربی می باشد و تلفظ طاهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طاهِر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tāher/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طاهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طاهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طاهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طاهر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. پاک.
۲. بی‌گناه.
۳.خالص.

معنی اسم طاهر در فرهنگ فارسی معین:
۱ - پاک . ۲ - از نام های خداوند.

معنی اسم طاهر در ثبت احوال

۱- پاك ۲- بي‌گناه، معصوم؛ ۳- (به مجاز) بي آلايش و بي غش؛ ۴- (اَعلام) ۱) طاهر ابن عبدالله: چهارمین امیر [۲۳۰-۲۴۸ قمری] سلسله‌ي طاهریان، معروف به طاهر ثانی؛ ۲) طاهر ذوالیمینین: [۱۵۹-۲۰۷ قمری] سردار ایرانی و بنیانگذار سلسله‌ي طاهریان.
او از سوی مأمون مأمور جنگ با امین شد و او را کشت [۱۹۸ هجری] در سال ۲۰۵ هجری حکومت خراسان یافت و سال بعد نام مأمون را از خطبه حذف کرد؛ ۳) طاهر صفاری: سومین امیر [۲۸۷-۲۹۶ قمری] سلسله‌ي صفاری

حروف ابجد و طالع بینی نام طاهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طاهر عدد " 215 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طاهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم طاهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طاهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طاهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

محافظ یا نگهبان مهربانی و محبت، شخصِ مهربان

بسیار تبسم کننده، خوشرو، خندان، گشاده روی

تماشاگر، جلوه گاه

سودمند، مفيد، از صفات و نام‌هاي خداوند

دارای محبت و ناز، زیبا چون خورشید، از شخصیت‌های شاهنامه

نيك انديش، راست گفتار، راست کردار، ماه يازدهم از سال شمسي، (در جغرافیا) توده عظیمی از برف و یخ، (در شاهنامه) پسر اسفنديار

ترکیب دو اسم محمد و رافع (ستوده و فرازنده)

نام نوعی درخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید