طاهره

زن پاك از پليدی و عيوب، لقب حضرت فاطمه (س)

جنسیت اسم طاهره

دختر

طاهره به انگلیسی

tahere

تعداد طاهره ها در ایران

1,201,686

تلفظ طاهره به فارسی

طاهره

ریشه اسم طاهره

عربی

تلفظ طاهره به انگلیسی

/tāhere/

رنگ اسم طاهره

سبز

ابجد اسم طاهره

220

ابجد وسیط اسم طاهره

28

ابجد صغیر اسم طاهره

13

درباره نام طاهره

طاهره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طاهره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طاهره که در انگلیسی به صورت tahere نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,201,686 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طاهره

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم طاهره و معنی اسم طاهره

ریشه اسم طاهره

همانطور که گفتیم ریشه اسم طاهره عربی می باشد و تلفظ طاهره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طاهره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tāhere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طاهره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طاهره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طاهره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طاهره در فرهنگ فارسی :
لقب قره العین، مونث طاهر، زن پاک، زن پاک از نجاست و از عیوب. (صفت، اسم) مونث طاهر زن پاک از پلیدی و عیوب، لقب نجمه مادر امام هشتم علی بن موسی الرضا سلام الله علیهما بوده است.

معنی اسم طاهره در فرهنگ معین :
مؤنث طاهر، زن پاک از پلیدی و عیوب.

معنی اسم طاهره در فرهنگ فارسی عمید :
زن پاک، زن پاک از نجاست و از عیوب.

معنی اسم طاهره در ثبت احوال

۱- (مؤنث طاهر)، زن پاك از پليدي و عيوب.
( طاهر) (اَعلام) لقب حضرت فاطمه (س).

حروف ابجد و طالع بینی نام طاهره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طاهره عدد " 220 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طاهره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم طاهره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طاهره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طاهره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زنی که با برازندگی راه می رود

هجرت کننده

آباد كننده، معمور، آبادان، بسيار عمر كننده

مشهور به مهربانی و دارندگی محبت، (به مجاز) مهربان و با محبت

تاج ماه، آنکه تاجی درخشنده چون ماه دارد.

سرزمين گيل‌ها

رنگ‌ها، نوع‌ها، رنگارنگ، رنگين

دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران