ضیا

روشنایی، فروغ

جنسیت اسم ضیا

پسر

ضیا به انگلیسی

ziya

تعداد ضیا ها در ایران

1,448

تلفظ ضیا به فارسی

ضيا

ریشه اسم ضیا

عربی

تلفظ ضیا به انگلیسی

/ziyā/

رنگ اسم ضیا

بنفش

ابجد اسم ضیا

811

ابجد وسیط اسم ضیا

19

ابجد صغیر اسم ضیا

10

درباره نام ضیا

ضیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ضیا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ضیا که در انگلیسی به صورت ziya نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,448 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ضیا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ضیا و معنی اسم ضیا

ریشه اسم ضیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ضیا عربی می باشد و تلفظ ضیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ضيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ziyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ضیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ضیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ضیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پرتو، روشنایی، روشنی، فروغ ،تابش، نور

معنی اسم ضیا در ثبت احوال

( ضياء) (در قديم) نور، روشني.

حروف ابجد و طالع بینی نام ضیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ضیا عدد " 811 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ض” است، هوشمند، دانا، با اخلاق خوب و تحمل کینه هستند. آنها درونگرا هستند و هرگز نگرانی خود را به نمایش نمی‌گذارند. آنها پیشانی پهنی دارند و ابروهایی که به شکل کمان هستند. آنها زیرک و دقیق هستند و هرگز از یاد خدا غافل نمی‌شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ضیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ضیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ضیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ضیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن سرخ روی

ترکیب دو اسم ال و ناز (ایل و محبوب)

معروف، نامدار

ماده‌ی قندی مذاب يا مايع، عسل، شیرینی

ترکیب دو اسم امیر و مصطفی (پادشاه و برگزیده)

بزرگواری، افتخاری که از امری نصیب شخص می شود، برتری

بهترین نام، بالاترین نام

خجسته، شکوهمند، مبارک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید