ضیاء الحق

روشنائی و نورِ حق

جنسیت اسم ضیاء الحق

پسر

ضیاء الحق به انگلیسی

ziyaolhagh

تعداد ضیاء الحق ها در ایران

963

تلفظ ضیاء الحق به فارسی

ضياء‌الحق

ریشه اسم ضیاء الحق

عربی

تلفظ ضیاء الحق به انگلیسی

/ziyā’olhaq/

رنگ اسم ضیاء الحق

بنفش

ابجد اسم ضیاء الحق

950

ابجد وسیط اسم ضیاء الحق

38

ابجد صغیر اسم ضیاء الحق

23

درباره نام ضیاء الحق

ضیاء الحق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ضیاء الحق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ضیاء الحق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 963 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ضیاء الحق

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ضیاء الحق و معنی اسم ضیاء الحق

ریشه اسم ضیاء الحق

همانطور که گفتیم ریشه اسم ضیاء الحق عربی می باشد و تلفظ ضیاء الحق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ضياء‌الحق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ziyā’olhaq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ضیاء الحق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ضیاء الحق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ضیاء الحق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

روشنائی و نورِ حق

معنی اسم ضیاء الحق در ثبت احوال

روشنائي و نورِ حق.

حروف ابجد و طالع بینی نام ضیاء الحق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ضیاء الحق عدد " 950 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ض” است، هوشمند، دانا، با اخلاق خوب و تحمل کینه هستند. آنها درونگرا هستند و هرگز نگرانی خود را به نمایش نمی‌گذارند. آنها پیشانی پهنی دارند و ابروهایی که به شکل کمان هستند. آنها زیرک و دقیق هستند و هرگز از یاد خدا غافل نمی‌شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ضیاء الحق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ضیاء الحق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ضیاء الحق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ضیاء الحق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مهرگان، منسوب به ماه مهر، مهربانی

به کار آینده، مفید، مؤثر

فرازنده، دادخواه، رساننده حدیث از حضرت رسول (ص)

ثروتمند، یاور آتش، محافظ آتش

مهربان، دلسوز

افتخار ایل، نازنین ایل

خوشنام، نیک نام

ترکیب دو اسم محمد و سپهر (ستوده و آسمان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید