صیام

روزه، روزه داشتن

جنسیت اسم صیام

پسر

صیام به انگلیسی

siyam

تعداد صیام ها در ایران

1,341

تلفظ صیام به فارسی

صیام

ریشه اسم صیام

عربی

تلفظ صیام به انگلیسی

/siyām/

رنگ اسم صیام

نارنجی

ابجد اسم صیام

141

ابجد وسیط اسم صیام

21

ابجد صغیر اسم صیام

6

درباره نام صیام

صیام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صیام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صیام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,341 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صیام

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم صیام و معنی اسم صیام

ریشه اسم صیام

همانطور که گفتیم ریشه اسم صیام عربی می باشد و تلفظ صیام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صیام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /siyām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صیام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صیام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صیام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صیام در لغت نامه دهخدا:
روزه داشتن، جمع صائم، روزه گیر، روزه دار

معنی اسم صیام در فرهنگ معین:
روزه داشتن

معنی اسم صیام در فرهنگ فارسی عمید:
روزه گرفتن، روزه داشتن، روزه

معنی اسم صیام در ثبت احوال

1- (در قدیم) روزه گرفتن، روزه؛ 2- (در عرفان) صوم، امساک از خوردن و آشامیدن بر اساس احکام شرع.

حروف ابجد و طالع بینی نام صیام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صیام عدد " 141 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صیام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صیام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صیام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صیام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پیش رونده

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

شکوه و عظمت دین، نام شاعر و عارف بزرگ قرن هفتم، مولانا جلال الدین بلخی

ستوده و پسنديده، حمد كننده، بسيار سپاسگزار پروردگار

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

منسوب به نيل، رنگ آبی سير، لاجوردی

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید