صونا

صیانت، خویشتن داری از گناه، پارسایی

جنسیت اسم صونا

دختر

صونا به انگلیسی

sowna

تعداد صونا ها در ایران

57,543

تلفظ صونا به فارسی

صونا

ریشه اسم صونا

فارسی , عربی

تلفظ صونا به انگلیسی

/so(w)nā/

رنگ اسم صونا

سبز

ابجد اسم صونا

147

ابجد وسیط اسم صونا

15

ابجد صغیر اسم صونا

12

درباره نام صونا

صونا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صونا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صونا که در انگلیسی به صورت sowna نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 57,543 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صونا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم صونا و معنی اسم صونا

ریشه اسم صونا

همانطور که گفتیم ریشه اسم صونا فارسی , عربی می باشد و تلفظ صونا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صونا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /so(w)nā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صونا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صونا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صونا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به صون، خویشتن داری از گناه، صیانت، خویشتنداری از گناه، پارسایی

معنی اسم صونا در ثبت احوال

(صون + ا (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به صون؛ ۲- خويشتن داري از گناه، صيانت.

حروف ابجد و طالع بینی نام صونا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صونا عدد " 147 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صونا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صونا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صونا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صونا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کامروا، پیروز، غالب، موفق، با پیروزی و موفقیت

ترکیبی از دو اسم محمد و بلال (ستوده و نوشیده )

دختر پیامبر اسلام و از دختران امام حسین

امید، انتظار، اشتياق

آن که مراقبت یا حفاظت از کسی جایی یا چیزی را بر عهده دارد، نگهبان

چهره ی سفید و لطیف و همینطور بوی خوش

(به مجاز) دارای شكوه و جلال، با شکوه

زیبا، دوست داشتنی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید