صوفی

پيرو يكی از فرقه‌های تصوف، درويش

جنسیت اسم صوفی

پسر

صوفی به انگلیسی

sufi

تعداد صوفی ها در ایران

1,242

تلفظ صوفی به فارسی

صوفی

ریشه اسم صوفی

عربی

تلفظ صوفی به انگلیسی

/sufi/

رنگ اسم صوفی

بنفش

ابجد اسم صوفی

186

ابجد وسیط اسم صوفی

30

ابجد صغیر اسم صوفی

15

درباره نام صوفی

صوفی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صوفی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صوفی که در انگلیسی به صورت sufi نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,242 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صوفی

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم صوفی و معنی اسم صوفی

ریشه اسم صوفی

همانطور که گفتیم ریشه اسم صوفی عربی می باشد و تلفظ صوفی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صوفی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sufi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صوفی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صوفی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صوفی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صوفی در فرهنگ فارسی عمید:
پیرو طریقۀ تصوف

معنی اسم صوفی در لغت نامه دهخدا:
پیرو طریقه ٔ تصوف، پشمینه پوش، یک تن از صوفیه

معنی اسم صوفی در ثبت احوال

۱- (در تصوف) پيرو يكي از فرقه‌هاي تصوف، درويش؛ ۲- (اَعلام) عبدالرحمان صوفی: [۲۹۱-۳۷۶ قمری] اخترشناس ایرانی از مردم ری، مؤلف کتاب صورالکواکب و رساله‌ي اسطرلاب (هر دو ترجمه)، به عربی.

حروف ابجد و طالع بینی نام صوفی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صوفی عدد " 186 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صوفی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صوفی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صوفی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صوفی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

نرم خو، صلح جو

پناه دین

گرامی، شایسته، گران بها، محترم، بزرگوار

منسوب به سایه

انعکاس صوت، پژواک، حالتی از صدا كه دارای تأثير و نفوذ است، خوش آهنگی

آرام، آهسته، بردبار

زیبارو، آتشین، سرخ‌روی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید