صنوبر

نام درختی همیشه سبز

جنسیت اسم صنوبر

دختر

صنوبر به انگلیسی

senowbar

تعداد صنوبر ها در ایران

38,313

تلفظ صنوبر به فارسی

صنوبر

ریشه اسم صنوبر

عربی

تلفظ صنوبر به انگلیسی

/se(a)no(w)bar/

رنگ اسم صنوبر

آبی

ابجد اسم صنوبر

348

ابجد وسیط اسم صنوبر

24

ابجد صغیر اسم صنوبر

15

درباره نام صنوبر

صنوبر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صنوبر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صنوبر که در انگلیسی به صورت senowbar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 38,313 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صنوبر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم صنوبر و معنی اسم صنوبر

ریشه اسم صنوبر

همانطور که گفتیم ریشه اسم صنوبر عربی می باشد و تلفظ صنوبر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صنوبر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /se(a)no(w)bar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صنوبر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صنوبر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صنوبر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صنوبر در فرهنگ فارسی معین :
درختی است از تیره مخروطیان که همیشه سبز است و جزو درختان زینتی است . برگ های متناوب و سوزنی دارد و چوب آن در صنعت خاصه منبت کاری به کار می رود.

معنی اسم صنوبر در فرهنگ فارسی عمید :
۱. = سپیدار
۲. [مجاز] معشوق

معنی اسم صنوبر در ثبت احوال

(در گیاهی) نام چند نوع گیاه درختی از خانواده ی بید با برگ های براق که در کنار جوی ها کاشته می شود و چوب آن در کاغذسازی و کبریت سازی به کار می رود، سپیدار، سفیدار، سفیددار، شالک، تبریزی.

حروف ابجد و طالع بینی نام صنوبر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صنوبر عدد " 348 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صنوبر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صنوبر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صنوبر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صنوبر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شحم المرج، گل خطمی صحرایی

نقش، شکل، تصویر

صاحب کوهستان

ترکیب دو اسم محمد و یحیی (ستوده و تعمید دهنده)

افروختن، افروزنده، روشن کننده، تابنده، سوزاننده

با ناله و زاری دعا کردن

هدیه، ارمغان، گرانبها، (مجاز) شخص بسيار ارزشمند

دختر طناز و عشوه گر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید