صمیمه

پاک و خالص

جنسیت اسم صمیمه

دختر

صمیمه به انگلیسی

samimeh

تعداد صمیمه ها در ایران

633

تلفظ صمیمه به فارسی

صَمیمه

ریشه اسم صمیمه

عربی

تلفظ صمیمه به انگلیسی

/samime/

رنگ اسم صمیمه

سبز

ابجد اسم صمیمه

185

ابجد وسیط اسم صمیمه

29

ابجد صغیر اسم صمیمه

14

درباره نام صمیمه

صمیمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صمیمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صمیمه که در انگلیسی به صورت samimeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 633 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صمیمه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم صمیمه و معنی اسم صمیمه

ریشه اسم صمیمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم صمیمه عربی می باشد و تلفظ صمیمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَمیمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samime/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صمیمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صمیمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صمیمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مؤنث صَمیم
صمیمی، خالص، ناب، اصیل، پاک

معنی اسم صمیمه در ثبت احوال

(مؤنث صَمیم) ۱- صمیمی؛ ۲- خالص، ناب؛ ۳- اصیل.

حروف ابجد و طالع بینی نام صمیمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صمیمه عدد " 185 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صمیمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صمیمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صمیمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صمیمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرازنده، دادخواه، رساننده حدیث از حضرت رسول (ص)

دانا، آگاه، از نام‌های خداوند

با وفا، آن كه يا آنچه به تعهد، دوستی و عشق پای بند باشد

این‌ها، زیبایی، خوش اندامی، ظرافت

ترکیب دو اسم محمد و حافظ (ستوده و نگهبان)

گیسوی بافته شده

بنده پروردگار روزی دهنده

آرایش، زینت و زیور، خوش آمدن در چشم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید