صمصام

شمشير تيز و محكم

جنسیت اسم صمصام

پسر

صمصام به انگلیسی

samsam

تعداد صمصام ها در ایران

2,654

تلفظ صمصام به فارسی

صَمصام

ریشه اسم صمصام

عربی

تلفظ صمصام به انگلیسی

/samsām/

رنگ اسم صمصام

نیلی

ابجد اسم صمصام

261

ابجد وسیط اسم صمصام

21

ابجد صغیر اسم صمصام

9

درباره نام صمصام

صمصام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صمصام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صمصام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,654 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صمصام

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم صمصام و معنی اسم صمصام

ریشه اسم صمصام

همانطور که گفتیم ریشه اسم صمصام عربی می باشد و تلفظ صمصام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَمصام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samsām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صمصام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صمصام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صمصام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صمصام در فرهنگ فارسی عمید :
۱. شمشیر برنده.
۲. شمشیری که خم نشود.

معنی اسم صمصام در فرهنگ فارسی معین :
شمشیر برنده، تیغی که خم نشود.

معنی اسم صمصام در ثبت احوال

(در قديم) شمشير تيز و محكم.

حروف ابجد و طالع بینی نام صمصام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صمصام عدد " 261 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صمصام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صمصام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صمصام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صمصام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشیدن مانند آتش

آرزو، انتظار

مریم گلی، نام گیاهی معطر و دارویی است که گل هایی به رنگ آبیِ مایل به بنفش دارد

پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن‌های ایرانیان قدیم

سرسبزی، شادابی، آباد، وسیع

ترکیب دو اسم محمد و اویس (ستوده و یکی از صحابه پیامبر)

ترکیب دو اسم عنایت و الله (مهربانی، لطف و خدا)

ترکیب دو اسم علی و صالح ( بلند قدر و نیکوکار )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید