صلاح

نیکی، نیکوکاری، شایستگی

جنسیت اسم صلاح

پسر

صلاح به انگلیسی

salah

تعداد صلاح ها در ایران

12,378

تلفظ صلاح به فارسی

صَلاح

ریشه اسم صلاح

عربی

تلفظ صلاح به انگلیسی

/salāh/

رنگ اسم صلاح

سبز

ابجد اسم صلاح

129

ابجد وسیط اسم صلاح

21

ابجد صغیر اسم صلاح

12

درباره نام صلاح

صلاح یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صلاح پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صلاح که در انگلیسی به صورت salah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 12,378 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صلاح

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم صلاح و معنی اسم صلاح

ریشه اسم صلاح

همانطور که گفتیم ریشه اسم صلاح عربی می باشد و تلفظ صلاح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَلاح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /salāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صلاح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صلاح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صلاح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صلاح در فرهنگ فارسی عمید:
۱. مصلحت.
۲. نیکوکار شدن.
۳. [مقابلِ فساد] خیر؛ نیکی.
۴. [قدیمی] نیک شدن؛ نیکو شدن.
معنی اسم صلاح در فرهنگ فارسی معین:
۱. نیکی کردن ۲. نیک شدن ۳. آشتی کردن ۴.نیکوکاری

معنی اسم صلاح در ثبت احوال

۱- شايسته و مناسب بودن امري با در نظر گرفتن پيامدهاي آن، مصلحت؛ درست كاري، نيكوكاري؛ ۲- (در قديم) سودمند بودن، فايده داشتن.

حروف ابجد و طالع بینی نام صلاح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صلاح عدد " 129 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صلاح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صلاح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صلاح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صلاح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا چون گل و پری، گل رويی چون فرشته

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

همراهی و پیروی از سلطان

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

روش، قاعده، حالت، وضع

بنده پروردگار بی نیاز

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

ترکیب دو اسم ریحانه و زهرا (گل خوش‌بو و درخشان‌تر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید