صلاح الدین

موجب نیکی آیین

جنسیت اسم صلاح الدین

پسر

صلاح الدین به انگلیسی

salahoddin

تعداد صلاح الدین ها در ایران

27,942

تلفظ صلاح الدین به فارسی

صلاح‌الدين

ریشه اسم صلاح الدین

عربی

تلفظ صلاح الدین به انگلیسی

/salāhoddin/

رنگ اسم صلاح الدین

نارنجی

ابجد اسم صلاح الدین

224

ابجد وسیط اسم صلاح الدین

44

ابجد صغیر اسم صلاح الدین

26

درباره نام صلاح الدین

صلاح الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صلاح الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صلاح الدین که در انگلیسی به صورت salahoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 27,942 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صلاح الدین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم صلاح الدین و معنی اسم صلاح الدین

ریشه اسم صلاح الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم صلاح الدین عربی می باشد و تلفظ صلاح الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صلاح‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /salāhoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صلاح الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صلاح الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صلاح الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام چند تن از مشاهیر در قدیم. نام یکی از بزرگان و عرفای قرن هفتم که از مریدان مولانا بود.

معنی اسم صلاح الدین در ثبت احوال

1- موجب نيكي دين و آيين؛ 2- (اَعلام) صلاح‌الدین ایوبی: (= یوسف ابن ایوب) [532-589 قمری] سلطان مصر و شام [566-589 قمری]، بنیانگذار سلسله‌ي ایوبیان.
او پس از عمویش شیرکوه، وزیر آخرین خلیفه‌ي فاطمی مصر شد.
سپس او را برکن ار کرد و با مرگ نورالدین محمود زنگی، شام و بین النهرین را گرفت [569-582 قمری] و صلیبیان را از قدس بیرون راند [582 هجری].

حروف ابجد و طالع بینی نام صلاح الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صلاح الدین عدد " 224 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صلاح الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صلاح الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صلاح الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صلاح الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سوشیانت، نجات دهنده

مسلمان، از نام‌ها و صفات خداوند

روز دهم ماه محرم كه روز شهادت امام حسين(ع) است، عاشورا

افسانه، داستان، (به مجاز) مشهور

کمک کننده به مادر، یار مادر

نام شيخي عارف در ادبيات ايران معروف به شيخ صنعان

مهربان تر، خوشخوتر

روشن، درخشان، ریشه تاباندن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید