صفی

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

جنسیت اسم صفی

پسر

صفی به انگلیسی

safi

تعداد صفی ها در ایران

1,078

تلفظ صفی به فارسی

صَفي

ریشه اسم صفی

عربی

تلفظ صفی به انگلیسی

/safi(y)/

رنگ اسم صفی

زرد

ابجد اسم صفی

180

ابجد وسیط اسم صفی

24

ابجد صغیر اسم صفی

9

درباره نام صفی

صفی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صفی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صفی که در انگلیسی به صورت safi نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,078 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صفی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم صفی و معنی اسم صفی

ریشه اسم صفی

همانطور که گفتیم ریشه اسم صفی عربی می باشد و تلفظ صفی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَفي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /safi(y)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صفی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صفی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صفی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صفی در فرهنگ فارسی عمید :
ویژگی دوست مخلص و یک دل. برگزیده، خالص.

معنی اسم صفی در فرهنگ معین :
دوست یکدل، برگزیده و خالص از هرچیزی.

معنی اسم صفی در فرهنگ فارسی :
دوست خالص دوست صافی، برگزیده منتخب، بی آمیغ، خالص، ( اسم ) برگزیده از غنیمت که پیغمبر یا امام پیش از تقسیم برای خود اختیار کند، جمع : اصفیائ.

معنی اسم صفی در ثبت احوال

1- (در قديم) خالص و يگانه (دوست)؛ 2- برگزيده؛ صاف، پاك، روشن؛ 3- (به مجاز) صفي‌الله؛ 4- (اَعلام) صَفی، فخرالدین علی: [قرن 8 و9 هجری] شاعر، نویسنده و واعظ ایرانی، پسر ملاحسین کاشفی سبزواری، مؤلف لَطایف الطّوایف، رَشَحا ت عین اَلحَیات، در شرح حال بزرگان سلسله‌ي نقشبندی، منظومه‌ي محمود و ایاز و بدایع الوقایع، در شرح سرگذشت خودش و برخی رویدادهای آن زمان، همه به فارسی.

حروف ابجد و طالع بینی نام صفی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صفی عدد " 180 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صفی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صفی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صفی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صفی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به شاه و شاهی

جوان‌مرد خوب و نيك، مرد نیک‌نام

پایدار، پاینده، جاوید، ثابت، ماندگار

لایق، درخور، شایسته

كسی كه خانه‌های خوب فراهم می‌کند، آگاه، خردمند، از شخصیت‌های شاهنامه

فرستاده شده، فرستنده، رسول صاحب كتاب، ساده و روان

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

دارای برکت و خیر و خوشی، خوش یمن، خجسته، فرخنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید